• <

Wynik wyszukiwania - "polski fundusz rozwoju" - Wiadomości

PFR: 500 mln zł na terminal instalacyjny w Gdańsku, finansowanie z dwóch źródeł

Polski Fundusz Rozwoju zainwestuje 500 mln zł w budowę terminala instalacyjnego dla obsługi morskich farm wiatrowych w gdańskim Baltic Hubie. Część środków pochodzić będzie ze środków Krajowego Planu Odbudowy.
07.03.2024

Polski Fundusz Rozwoju o wizji wzrostu gospodarki morskiej podczas Baltexpo 2023 [wideo]

Międzynarodowe Targi Morskie Baltexpo to miejsce, gdzie przedstawiciele gospodarki morskiej spotykają się, wymieniają doświadczenia i omawiają przyszłość sektora. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia rozmawialiśmy z Bartłomiejem Pawlakiem, wiceprezesem zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju o zaangażowaniu spółki we wspieranie branży.
07.11.2023

Wsparcie państwa pomoże napędzić boom inwestycyjny. Wśród priorytetów takie obszary jak OZE, wodór i przemysł stoczniowy

– Dla Grupy PFR priorytetem będzie teraz już nie tylko ratowanie przedsiębiorstw i miejsc pracy. Chcemy aktywnie włączyć się we wsparcie inwestycji w obszarach infrastruktury oraz transformacji energetycznej i cyfrowej – zapowiedział Paweł Borys, przewodniczący Rady Grupy PFR. Do boomu inwestycyjnego polskich firm szykują się wszystkie spółki z grupy. Agencja Rozwoju Przemysłu wśród swoich priorytetowych obszarów wymienia m.in. odtworzenie przemysłu stoczniowego w związku z planowanym rozwojem offshore. Zapowiada także prace nad
09.09.2021

Polski Fundusz Rozwoju o wizji wzrostu gospodarki morskiej podczas Baltexpo 2023

Baltexpo 2023 okazało się nie tylko znakomitą okazją do prezentacji najnowszych osiągnięć gospodarki morskiej, ale także sposobnością do zapytania, jak PFR współpracuje i inwestuje, aby wspierać rozwój tego sektora.
07.11.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.