• <

Wynik wyszukiwania - "północna droga morska" - Wiadomości

Rosja chce całkowitej kontroli nad Północną Drogą Morską

Rosyjski parlament ogranicza możliwość korzystania z Północnej Drogi Morskiej dla zagranicznych jednostek, póki co wojskowych.
06.12.2022

Północna Droga Morska alternatywą dla Kanału Sueskiego?

W 2020 r. Północną Drogą Morską w tranzycie przepłynęły 64 statki, w 2019 r. – 37 jednostek, a w 2018 – 27 statków. Kanał Sueski dziennie pokonuje około 500 jednostek. Czy wobec tego Północna Droga Morska może stanowić alternatywę dla szlaków handlowych prowadzących przez Pacyfik, Ocean Indyjski i Morze Śródziemne?
28.03.2021

Maersk chce wysłać swój pierwszy kontenerowiec w rejs Północną Drogą Morską

Maersk, największa na świecie firma żeglugowa, chce wysłać swój pierwszy kontenerowiec w rejs Północną Drogą Morską. Podróż z Azji Wschodniej do Europy wzdłuż Oceanu Arktycznego planowana jest jeszcze w tym miesiącu. Chcemy poznać tę trasę i zebrać dane. To będzie test – podał Maersk w oświadczeniu.
21.08.2018

Putin: Transport Północną Drogą Morską powiększy się dziesięciokrotnie

Wolumen towarów przewożonych Północną Drogą Morską wzrośnie w 2025 roku do 80 mln ton rocznie – zapowiedział prezydent Rosji, Władimir Putin podczas swojego przemówienia przed rosyjskim parlamentem 1 marca.
04.03.2018

Japoński MOL będzie rozwijał razem z Rosją żeglugę Północną Drogą Morską

Japoński armator Mitsui O.S.K. Lines (MOL) podpisał porozumienie z rosyjskim rządem w sprawie rozwoju żeglugi Północną Drogą Morską. Dzięki topnieniu lodowców żegluga tymi rejonami jest coraz łatwiejsza.
27.02.2018

Północna Droga Morska tylko dla Rosjan?

W dobie słabnącego transportu między Europą i Azją, coraz więcej towarów jest przewożonych do i z rosyjskich portów Północną Drogą Morską (NSR) – stwierdził rosyjski minister transportu Viktor Olersky.
19.10.2015

Coraz więcej statków pływa Północną Drogą Morską

O ponad 50 procent wzrosła w tym roku liczba statków płynących Północną Drogą Morską. Rosjanie w nadchodzących latach spodziewają się dalszego, znaczącego wzrostu na niegdyś niedostępnym szlaku.
13.12.2013

Dziękujemy za wysłane grafiki.