• <

Wynik wyszukiwania - "offshore w polsce" - Wiadomości

PGE szacuje koszt dwóch pierwszych farm offshore na ok. 35 mld zł

Prezes PGE Wojciech Dąbrowski podał w czwartek szacunkowy koszt budowy dwóch pierwszych morskich farm wiatrowych spółki w partnerstwie z Orstedem rzędu 35 mld zł. Zaznaczył, że PGE poniesie 50 proc. tych kosztów, bo z Orstedem partycypuje w nich po połowie.
11.02.2021

Ambiens i OWC łączą siły przy projektach morskich farm wiatrowych w Polsce

10 lutego 2021 międzynarodowa firma konsultingowa OWC działająca w branży odnawialnych źródeł energii podpisała porozumienie w sprawie współpracy przy projektach morskich farm wiatrowych w Polsce z polską firmą konsultingową Ambiens zajmującą się tematami środowiskowymi.
10.02.2021

Rozwój morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim

Wraz ze zwiększającym się wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii (OZE) rośnie zainteresowanie potencjałem energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim. Współpraca regionalna w tej dziedzinie będzie sprzyjać realizacji polityki klimatycznej UE oraz – poprzez rozbudowę połączeń elektroenergetycznych – przyczyni się do rozwoju bardziej konkurencyjnego rynku energii elektrycznej nad Bałtykiem. Stwarza to szanse dla Polski, której inwestycje w morską energetykę wiatrową nie tylko pomogą ograniczyć emisje, ale też umożliwią dynamiczny
08.02.2021

Nowy Jork planuje uzyskać 70 proc. energii elektrycznej z odnawialnych źródeł

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo ogłosił w piątek plan zmierzający do zapewnienia, że do 2030 roku w całym stanie ze źródeł odnawialnych pochodzić będzie 70 proc. energii elektrycznej. Ma obniżyć m.in. jej koszt oraz redukcję zanieczyszczeń.
23.01.2021

PGNiG wspiera edukację ekologiczną

Program EKOczynni to ogólnopolska inicjatywa Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, promująca postawy proekologiczne wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. 20 stycznia br. w ramach promocji projektu, odbędzie się szkolenie online dla nauczycieli. Tematyka spotkania dotyczyć będzie prowadzenia projektów grupowych w szkołach.
15.01.2021

„Zbliża się do nas realny offshore. Pilnujmy local content!”. Wywiad z twórcą Grupy GeoFusion

Trzynaście lat temu student instytutu archeologii z Krakowa postanowił postawić wszystko na jedną kartę i założyć własną działalność. Jego biurem stał się garaż, a do pracy dojeżdżał podarowanym przez ojca maluchem. Dziś stoi na czele jednego z najbardziej doświadczonych w Europie podmiotów prywatnych zajmujących się pracami saperskimi w wodzie. Jak to się stało, że archeologia zaprowadziła go nad polskie morze i dlaczego warto budować local content przed inwestycjami w offshore na Bałtyku rozmawiamy z Łukaszem Porzuczkiem, preze
14.01.2021

Tylko zielona i atomowa energia może zatrzymać zmiany klimatu

W Europie przyspieszają zmiany klimatu. Klęski żywiołowe mogą już wkrótce dotykać dwie trzecie Europejczyków. Każdego roku zjawiska ekstremalne, jak powodzie, podtopienia, nawałnice czy susze, tylko w Polsce powodują straty wynoszące do 0,4 proc. PKB. Obecna średnia globalna temperatura jest o 1°C wyższa od poziomu przedindustrialnego. W tym tempie do końca stulecia temperatura może być wyższa o 4°C.
08.12.2020

Hitachi ABB włączy się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce

Koncern Hitachi ABB Power Grids dołączył do prac nad umową sektorową dla morskiej energetyki wiatrowej. "Firma wnosi bogatą wiedzę i doświadczenie" - ocenił pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska.
21.10.2020

Rozwój offshore szansą dla polskiej branży stoczniowej

Powstanie warunków dla rozwoju przemysłów typu offshore to szansa dla polskiej branży stoczniowej. Potrzebne są jednak szybkie działania i zdecydowane decyzje rządu – ocenili zgodnie uczestnicy panelu „Flota offshore szansą dla polskich stoczni?”, który odbył się w ramach III edycji Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.
26.08.2020

Badania geologiczne na obszarze przyszłej farmy wiatrowej Polenergii i Equinoru

Dwa lata temu, Equinor i Polenergia rozpoczęły współpracę nad budową dwóch farm wiatrowych na Bałtyku, położonych około 27 i 40 km od portu w Łebie. Współpraca została zorganizowana w spółkach: Morska Farma Wiatrowa Bałtyk II (MFW Bałtyk III) i Morska Farma Wiatrowa Bałtyk III (MFW Bałtyk III), w których Equinor i Polenergia posiadają po 50% udziałów. W ostatnich miesiącach, na obszarze przyszłych farm prowadzone były podwodne prace badawcze dna morskiego.
06.10.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.