• <

Wynik wyszukiwania - "mistrzostwa" - Wiadomości

Mistrzostwa świata olimpijskim testem polskich windsurferów

Ponad 200 zawodników i zawodniczek z 45 krajów rozpoczyna w poniedziałek 29 stycznia mistrzostwa świata w żeglarskiej klasie iQFoil. To nowa windsurfingowa konkurencja w programie Igrzysk Olimpijskich, a dla wszystkich żeglarzy regaty te będą pierwszym poważnym testem przedolimpijskim. Mistrzostwa świata odbędą się na kanaryjskiej wyspie Lanzarote, a na starcie stanie 13 reprezentantów Polski.
28.01.2024

Polki rozpoczynają żeglarskie mistrzostwa świata. W tle walka o Igrzyska Olimpijskie

Agata Barwińska (SSW MOS Iława) oraz Wiktoria Gołębiowska (UKŻ Wiking Toruń) w najbliższy piątek rozpoczynają rywalizację w Mistrzostwach Świata klasy ILCA 6. Regaty odbędą się w Mar del Plata w Argentynie i potrwają do środy 10 stycznia. Stawką są medale, ale w tle toczy się wewnętrzna rywalizacja o imienną przepustkę na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024.
04.01.2024

Rok 2023 w polskim żeglarstwie: ostatnia prosta przed Igrzyskami

Cztery kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, medale imprez rangi mistrzowskiej zarówno wśród seniorów, jak i w kategoriach młodzieżowych, dominacja światowa polskich żeglarzy z niepełnosprawnościami, ponadto sukcesy organizacyjne – rok 2023 dla polskiego żeglarstwa z pewnością był okresem pełnym wyzwań. "Czy był to rok udany? Nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło być jeszcze lepiej", mówi Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.
30.12.2023

Brązowy medal Julii Damasiewicz w mistrzostwach Azji i Oceanii

Julia Damasiewicz (AZS Sailing Team Poznań) wywalczyła brązowy medal otwartych Mistrzostw Azji i Oceanii w żeglarskiej olimpijskiej klasie Formula Kite. Ambasadorka PGE Sailing Team Poland wygrała jednocześnie kategorię U-21. Wśród mężczyzn na dobrej 14 pozycji uplasował się Jan Koszowski (Sopocki Klub Żeglarski). W kategorii do lat 21 Polak zajął 6 miejsce.
27.11.2023

Mistrzostwa Europy w klasie 49er. 11 polskich załóg na starcie w portugalskiej Vilamourze

11 polskich załóg weźmie udział w portugalskiej Vilamourze w mistrzostwach Europy w klasach 49er, 49erFX oraz Nacra 17, które są również olimpijską kwalifikacją. Ostatnie w tym roku liczące się żeglarskie regaty w kat. seniorów rozpoczną się w środę, a zakończą w poniedziałek.
07.11.2023

Finałowa runda 1. Ligi Żeglarskiej

W Sztynorcie odbyła się czwarta, finałowa runda 1. Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej. Zwyciężyła załoga Slava Racing przed Albatrosem Wolin i Marina Niesulice. Awans do Ekstraklasy zapewniły sobie cztery czołowe załogi rankingu całego sezonu, najsłabsze spadają do 2. Ligi.
26.09.2023

W najbliższy weekend finał 1. Ligi Żeglarskiej

W Sztynorcie 18 załóg startujących w 1. Lidze Polskiej Ligi Żeglarskiej rozegra finałową rundę sezonu 2023. Najlepsze cztery załogi awansują do Ekstraklasy, a cztery najgorsze czeka relegacja do 2. Ligi na sezon 2024. Regaty odbędą się na jeziorze Dargin, planowanych jest rozegranie 30 krótkich dynamicznych wyścigów.
22.09.2023

Niespodzianki w żeglarskich mistrzostwach Polski

Cztery dni rywalizacji, prawie 250 zawodników, 6 klas regatowych i wiatru jak na lekarstwo - tak w jednym zdaniu można podsumować mistrzostwa Polski w żeglarstwie klas olimpijskich, które odbywały się w Pucku.
10.09.2023

Złoto i srebro polskich żeglarzy w mistrzostwach świata oraz pierwsza kwalifikacja na Igrzyska olimpijskie

Piotr Cichocki mistrzem świata, a Olga Górnaś-Grudzień ze srebrnym medalem w żeglarskiej klasie Hansa 303. Mistrzowskie regaty dla żeglarzy z niepełnosprawnościami rozegrano na jeziorze Braassemermeer koło Hagi w ramach żeglarskich Mistrzostw Świata World Sailing. Reprezentacja Polski żeglarzy z niepełnosprawnościami zdobyła też Puchar Narodów dla najlepszego teamu mistrzostw. A w Hadze, w regatach klas olimpijskich, polscy żeglarze klasy 49er wywalczyli pierwszą kwalifikację olimpijską dla kraju.
16.08.2023

Trzecie miejsce polskich żeglarzy w Lidze Mistrzów

Polska załoga Yacht Club Gdańsk ze sternikiem Igorem Tarasiukiem wywalczyła brązowy medal w finałowych regatach Sailing Champions League. To pierwszy, historyczny medal polskiego żeglarstwa w żeglarskiej Lidze Mistrzów, w której rywalizują najlepsze klubowe załogi z całego świata.
26.07.2023

PŚ w kajakarstwie – dobry początek Polaków, pięć osad już w finałach

Dobre wyścigi czwórek kajakowych, awans do finału m.in. Wiktora Głazunowa, Katarzyny Kołodziejczyk i Doroty Borowskiej – tak wyglądały przedpołudniowe starty polskich reprezentantów pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu.
26.05.2023

Kolejny sukces Polaka. Maciej Rutkowski wygrał regaty Pucharu Świata i obronił tytuł

Maciej Rutkowski z AZS Poznań rozpoczął w najlepszy możliwy dla siebie sposób batalię o obronę tytułu mistrza świata w zawodowym cyklu PWA World Tour Windsurfing. Polski windsurfer wygrał inauguracyjne zawody Pucharu Świata w slalomie rozegrane w Torbole na jeziorze Garda i objął prowadzenie w tegorocznym rankingu PWA.
16.05.2023

85-letni król Norwegii wystartuje w żeglarskich mistrzostwach świata

85-letni król Norwegii Harald V wystartuje w żeglarskich mistrzostwach świata jachtów klasycznych w Genewie (25-26 lipca). Pomimo wieku monarcha zapowiedział, że z sześcioosobową załogą zamierza walczyć o wysokie miejsce na jachcie Sira, który otrzymał w prezencie urodzinowym w 1938 roku.
08.07.2022

Zawodniczka YKP Gdynia trzecia na świecie

Paulina Rutkowska, młoda żeglarka Yacht Klubu Polski Gdynia z brązowym medalem mistrzostw świata po regatach we włoskim San Remo! 16-latka startując w zmaganiach klasy 420 w parze z Igą Wielczyk z MOS Iława zajęła 3. miejsce w kategorii wiekowej do lat 17.
15.07.2021

Polish Match Tour: Łukasz Wosiński nowym Mistrzem Polski! [foto]

Wielkim sukcesem załogi Łukasza Wosińskiego zakończyły się rozegrane w Szczecinie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Match Racingu. Miejsca na podium uzupełniły załogi Jeppe Borcha i Przemysława Tarnackiego. W 3 dniowych regatach udział wzięło 12 załóg z Polski, Australii, Danii, Holandii i Wielkiej Brytanii!
21.09.2020

Kula, Kwaśna i Kubiak mistrzami Polski!

Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) w klasie Laser Radial, Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin) w klasie Laser Standard i Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) w klasie Finn zostali w Gdyni mistrzami Polski.
30.08.2020

Team Cellfast zwycięski w drugich Mistrzostwach Polskiej Floty klasy J/70 [foto]

Mistrzostwa Miasta Gdańska, które zostały rozegrane w randze Mistrzostw Polskiej Floty klasy J/70 pewnie wygrywa Team Cellfast z Michałem Korneszczukiem za sterem. Drugie miejsce, po zaciętej walce zajmuje zespół GTJ z Michałem Jabłońskim, a trzecie CB Racing ze sternikiem Marcinem Rymerem.
21.08.2020

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC ponownie w Gdańsku

Podobnie jak przed rokiem Marina Gdańsk gość będzie uczestników Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC International załóg wieloosobowych. Regaty odbędą się na wodach Zatoki Gdańskiej, a od piątku 21 sierpnia do niedzieli 23 sierpnia rozegrane zostanie sześć wyścigów.
19.08.2020

Wjazd cudzoziemców do Polski na imprezy mistrzowskie dozwolony!

Na podstawie nowego rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, możliwy jest wjazd cudzoziemców do Polski na międzynarodowe zawody sportowe rangi mistrzowskiej. Nie trzeba ubiegać się o specjalne pozwolenie od Straży Granicznej. Wystarczy ważny dokument podróży oraz ważny tytuł pobytowy (np. wiza) wraz z oficjalnym zaproszeniem wystawionym przez organizatora regat. Dotyczy to zawodników, członków sztabu szkoleniowego, lekarzy, fizjoterapeutów i sędziów.
14.08.2020

Polacy pokonują Australijczyków w Szczecinie! [foto]

Zwycięzcą pierwszych międzynarodowych regat meczowych w sezonie rozegranych w Szczecinie została załoga Albert Riele Sailing Team w składzie Przemysław Tarnacki, Przemysław Płóciennik, Jacek Przybylak i Bartosz Bartnicki. W finale pokonali międzynarodową załogę Australijczyka Davida Chapmana oraz wracającego do meczowych startów Szymona Jabłkowskiego! Regaty o jednoznacznie brzmiącej nazwie Turn It On Again miały rangę grade 3 federacji World Sailing.