• <

Wynik wyszukiwania - "literatura" - Wiadomości

Jarosław Baran prezesem Orlen China

Prezesem Orlen China, spółki Grupy Orlen utworzonej w 2020 r., został Jarosław Baran, menadżer, absolwent m.in. Suzhou University, specjalista w obszarze analiz rynkowych działalności gospodarczej w Chinach i w innych państwach azjatyckich - podał w poniedziałek PKN Orlen.
18.01.2021

Walka z kryzysem klimatycznym za mało radykalna

Mimo że w ostatnich latach wiele mówi się o zmianach klimatycznych i ich poważnych konsekwencjach, walka z tym zjawiskiem wciąż nie jest wystarczająco radykalna. Według IPCC uniknięcie czarnego scenariusza jest wciąż możliwe. – Niezbędne jest jednak ograniczenie konsumpcji, zmiana nawyków transportowych, stylu życia, sposobu zaspokajania swoich podstawowych potrzeb i bardziej solidarnościowe podejście do zasobów – wskazuje reportażysta Filip Springer.
14.12.2020

Badanie: Czy inwestowanie w mariny na polskim wybrzeżu jest opłacalne?

W ostatnich kilkunastu latach nastąpiła istotna zmiana profilu działalności małych portów morskich polskiego wybrzeża. Dominująca dotychczas funkcja obsługi rybołówstwa w skutek zmniejszających się zasobów ryb zaczęła ulegać regresowi. Zmniejszające się znaczenie rybołówstwa wzbudza dyskusję nad możliwościami wypełnienia luki w strukturze działalności portów. Jedną z alternatyw jest turystyka żeglarska, do uprawiania której obszary nadmorskie są szczególnie predysponowane. Rosnąca zamożność społeczeństwa, a w ostatnich latach roz
18.09.2020

"Dziewiętnastoletni marynarz - online": filmowa opowieść o szkole morskiej w latach 20-tych [wideo]

W 2005 roku nakładem wydawnictwa Finna ukazała się dokumentalna książka Małgorzaty Karoliny Piekarskiej pt. “Dziewiętnastoletni marynarz” zawierająca przeszło 70 listów do rodziców pisanych przez Zbigniewa Piekarskiego (1905-1924) ucznia Szkoły Morskiej w Tczewie, a prywatnie stryjecznego dziadka autorki. Nakład publikacji jest dawno wyczerpany. Nigdy nie było sprzedaży w postaci e-booka. Tymczasem do autorki co jakiś czas zgłaszają się czytelnicy zainteresowani treścią publikacji. Stąd pomysł na przeniesienie listów do sieci w p
28.08.2020

Rozpoczęło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Powieść, z której wypływa wciąż to wielkie zdanie, że Polska potrzebuje wielkiej idei" - tak prezydent Duda mówił o "Przedwiośniu" Żeromskiego inaugurując w sobotę, w Warszawie, Narodowe Czytanie tej właśnie powieści. W tym roku akcja ma rekordowy zasięg - jest prowadzona w 2930 miejscach.
08.09.2018

Rybacy i organizacje ekologiczne wzywają Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych do wszczęcia formalnego dochodzenia w sprawie połowów prądem

W dniu dzisiejszym, 23 organizacje ekologiczne i organizacje reprezentujące rybaków z Francji, Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii złożyły formalny wniosek do Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (w skrócie OLAF1) o wszczęcie dochodzenia w sprawie podejrzenia o nadużycia finansowe holenderskich rybaków poławiających prądem.
13.06.2018

I Gdyńska Giełda Kolekcjonerów Marynistycznych

W niedzielę (22 lipca) w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) odbędzie się I Gdyńska Giełda Kolekcjonerów Marynistycznych. W godz. 10.00-14.00 Agencja Rozwoju Gdyni, organizator wydarzenia, zaprasza pasjonatów, kolekcjonerów i amatorów pamiątek związanych z morzem, jak i osoby, które dopiero planują stworzyć swoją kolekcję. Giełda jest częścią projektu „Legenda Morska Gdyni”.
20.07.2012

Testament RMS Titanic. 100 lat po tragedii- prawda leży na dnie morza?

W nocy z 14 na 15 kwietnia 1912r. RMS Titanic – należący do towarzystwa okrętowego White Star Line podczas swego dziewiczego rejsu zderzył się z górą lodową. 2 godziny później mit niezatapialnego statku zniknął pod falami Atlantyku wraz z 1500 pasażerami Titanica. Dziennikarze, którzy relacjonowali katastrofę, która w tamtą mroźną noc zachwiała całym dotychczasowym pojęciem bezpieczeństwa na morzu orzekli, że tajemnica poszła na dno w raz ze statkiem MS Titanic. W sto lat po tamtej tragedii Urząd Morski w Gdyni, Akademia Morska,
23.04.2012

ZARZĄDZANIE MORSKIM EKOSYSTEMEM CZY RYBOŁÓWSTWEM?

EKOSYSTEM – Trójwymiarowa przestrzeń, w granicach, której interakcje między różnymi stałymi mieszkańcami – zwierzętami i roślinami – są dużo silniejsze niż ich interakcje z zamiejscowymi, to jest, stałymi mieszkańcami sąsiadujących ekosystemów. Ekosystemy istnieją zarówno w morzu jak i na lądzie. W morzu nie są one jednak tak widoczne, nawet jeśli są równie dynamiczne, ulegając sezonowo znacznym zmianom. Pauly i Maclean (2003).
05.11.2011

Projekt i badania jednostki pływającej zasilanej energią słoneczną

Rozwój najnowszych technologii, rosnące ceny surowców energetycznych oraz coraz większa świadomość ekologiczna społeczeństwa stymulują rozwój coraz to nowych przyjaznych środowisku układów napędu i zasilania.
12.07.2010

Logistyka jako potrzeba i szansa rozwojowa gospodarki polskiej

W różnych okresach rozwoju gospodarczego i społecznego świata odmienne czynniki odgrywały ważną rolę jako podstawowa działalność człowieka, główne źródło utrzymania czy kreowania zysków. W ujęciu historycznym, sięgając do pradawnych czasów, jako najważniejsze działania można wymienić te, które były związane z polowaniem oraz zbieractwem. Udomowienie zwierząt i opanowanie umiejętności uprawy roślin na czoło wiodących działalności wysunęło rolnictwo (koczownicze, później osiadłe).
19.02.2010

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.