• <

Wynik wyszukiwania - "kinmen" - Wiadomości

Chińska armia rozpoczęła ćwiczenia wokół Tajwanu

W czwartek od wczesnych godzin porannych chińska armia rozpoczęła wspólne ćwiczenia wokół Tajwanu, podają chińskie media państwowe.
23.05.2024

Tajwan. Rząd: chińska straż przybrzeżna wywołała "panikę" na pokładzie łodzi turystycznej z Tajwanu

Wkroczenie funkcjonariuszy chińskiej straży przybrzeżnej na pokład tajwańskiej łodzi turystycznej w pobliżu administrowanej przez Tajpej wyspy Kinmen wywołało "panikę" wśród turystów – poinformowała we wtorek tajwańska minister Kuan Bi-ling.
20.02.2024

Chiny i Tajwan obwiniają się nawzajem po śmierci dwóch Chińczyków na morzu

Władze w Tajpej wezwały w czwartek Pekin do powstrzymania swoich obywateli od nielegalnych połowów na wodach wokół tajwańskiej wyspy Kinmen. Pościg straży przybrzeżnej za chińską łodzią doprowadził do śmierci dwóch obywateli Chin.
15.02.2024

Chiny rozpoczęły manewry wokół Tajwanu, które mają być "poważnym ostrzeżeniem"

Chińska armia rozpoczęła w sobotę manewry wokół Tajwanu, które - jak zakomunikowano - "mają być poważnym ostrzeżeniem dla sił separatystycznych" a także wyrazem niezadowolenia z pobytu na terytorium USA wiceprezydenta Tajwanu Williama Lai.
19.08.2023

Chiński lotniskowiec przepłynął przez Cieśninę Tajwańską

Chiński lotniskowiec Shandong przepłynął w sobotę przez Cieśninę Tajwańską w asyście dwóch innych okrętów wojennych – oświadczyło tajwańskie ministerstwo obrony.
27.05.2023

Samolot zwiadowczy marynarki wojennej USA przeleciał przez Cieśninę Tajwańską

Samolot zwiadowczy typu P-8A Poseidon amerykańskiej marynarki wojennej przeleciał w piątek nad wodami międzynarodowymi przez Cieśninę Tajwańską – ogłosiła VII Flota US Navy. Poprzedni taki przelot spotkał się ze stanowczym protestem Chin.
28.04.2023

66 samolotów i 14 okrętów Chin aktywnych w okolicach Tajwanu

Chiny wysłały w niedzielę 66 samolotów wojskowych i 14 okrętów wojennych do działań w okolicach Tajwanu – poinformowało tajwańskie ministerstwo obrony. Według oświadczenia resortu, 12 samolotów wojskowych ChRL przekroczyło medianę Cieśniny Tajwańskiej.
07.08.2022

Tajwan: Chiny wystrzeliły rakiety balistyczne w morze blisko naszego terytorium

Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza wystrzeliła 11 pocisków balistycznych w morze w bliskiej odległości od Tajwanu – podało w czwartek ministerstwo obrony w Tajpej. Tego dnia chińska armia rozpoczęła ćwiczenia z wykorzystaniem ostrej amunicji na wodach i w przestrzeni powietrznej wokół wyspy.
04.08.2022

Tajwan wystrzelił flary, aby przepędzić niezidentyfikowane samoloty

Ministerstwo obrony Tajwanu poinformowało w czwartek, że niezidentyfikowane samoloty, prawdopodobnie drony, przeleciały w nocy ze środy na czwartek nad rejonem wysp Kinmen położónych w pobliżu południowo wschodnich wybrzeży Chin. Wystrzelono flary aby zmusić je do odwrotu.
04.08.2022

Chiński okręt wojenny zderzył się z tajwańskim frachtowcem

31 lipca chiński okręt wojenny uszkodził tajwański masowiec wskutek zderzenia - doniosła tajwańska straż przybrzeżna. Do kolizji doszło około 20 mil morskich od wyspy Kinmen. Na szczęście nikt nie został ranny.
01.08.2019

Dziękujemy za wysłane grafiki.