• <

Wynik wyszukiwania - "kalabria" - Wiadomości

Włochy. 450 domów przeznaczono do zburzenia na Sycylii i w Kalabrii pod budowę mostu

450 domów przeznaczono do zburzenia na Sycylii i w Kalabrii na terenach, gdzie powstaną place budowy mostu w Cieśninie Mesyńskiej - poinformowały włoskie władze lokalne w związku z rozpoczęciem procedury pozyskiwania tych obszarów. Budowa mostu ma rozpocząć się w tym roku.
04.04.2024

Przemytnik migrantów, którzy zginęli w katastrofie w Cutro skazany na 20 lat

Na 20 lat więzienia skazał w środę sąd w Crotone na południu Włoch pochodzącego z Turcji przemytnika migrantów, jednego z organizatorów przerzutu ludzi na łodzi, która rozbiła się niedaleko brzegów Kalabrii. W katastrofie w rejonie miejscowości Cutro w lutym 2023 roku zginęły 94 osoby.
07.02.2024

Włochy: budowa mostu w Cieśninie Mesyńskiej ma kosztować 13,5 mld euro

13,5 miliarda euro będzie kosztować według prognoz rządu Włoch budowa mostu w Cieśninie Mesyńskiej, łączącego Kalabrię na stałym lądzie z Sycylią - poinformował w poniedziałek wiceminister infrastruktury i transportu Edoardo Rixi. W marcu tego roku rząd Giorgii Meloni przyjął dekret o budowie mostu. W 2013 roku plany te zostały zawieszone głównie ze względu na oszczędności w dobie kryzysu.
08.05.2023

Przyjęto dekret w sprawie budowy mostu łączącego Kalabrię z Sycylią

Rząd Włoch przyjął dekret, który otwiera drogę do realizacji odkładanej od lat i stale powracającej w planach budowy mostu w Cieśninie Mesyńskiej, który ma połączyć Kalabrię z Sycylią. Projekt tej inwestycji bije rekordy pod względem liczby jej planów, decyzji w sprawie przystąpienia do robót i ich wstrzymywania. Prace mają rozpocząć się do lata przyszłego roku.
17.03.2023

Premier Włoch spotkała się z ocalałymi i rodzinami ofiar katastrofy łodzi z migrantami

Premier Włoch Giorgia Meloni podczas czwartkowego spotkania z migrantami ocalałymi z katastrofy łodzi w Kalabrii oraz rodzinami ofiar pytała, na ile byli świadomi ryzyka, jakie wiąże się z przeprawą przez morze - poinformowała kancelaria szefowej rządu. Premier powtórzyła zobowiązanie na rzecz stanowczej walki z przemytnikami ludzi.
16.03.2023

Do 86 wzrosła liczba ofiar katastrofy łodzi z migrantami w Kalabrii

Służby doliczyły się nowych ofiar katastrofy łodzi, która rozbiła się pod koniec lutego w pobliżu brzegów Kalabrii na południu Włoch. W środę ratownicy znaleźli pięć kolejnych ciał, w tym dwojga dzieci.
15.03.2023

Ponad tysiąc kolejnych migrantów przypłynęło do Kalabrii

Drogą morską do Kalabrii na południu Włoch przybyło blisko 1000 osób. Wśród nich 584 dotarły do portu Reggio Calabria na pokładzie statku Straży Przybrzeżnej, a do Crotone wpłynęła łódź z około 500 ludźmi, którym również pomogły włoskie służby.
11.03.2023

Od 27 do 47 osób zaginionych po katastrofie łodzi z migrantami w Kalabrii

Od 27 do 47 osób jest zaginionych po katastrofie łodzi z migrantami u wybrzeży Kalabrii na południu Włoch pod koniec lutego - poinformowano w piątek w Crotone po naradzie służb na temat kontynuacji poszukiwań. Dotychczas potwierdzono śmierć 67 migrantów.
03.03.2023

Włochy. Premier apeluje do unijnych instytucji o natychmiastowe działania po katastrofie łodzi z migrantami

Premier Włoch Giorgia Meloni zaapelowała do Unii Europejskiej o podjęcie natychmiastowych działań w związku z migracją. Szefowa rządu poinformowała o liście, jaki wystosowała do unijnych instytucji w poniedziałek, dzień po katastrofie łodzi z migrantami w Kalabrii, w której zginęły co najmniej 63 osoby.
27.02.2023

Około 40 migrantów zginęło u brzegów Kalabrii

Około 40 migrantów zginęło w pobliżu brzegów Kalabrii we Włoszech, gdy łódź, którą dopływali rozbiła się o skały - podały włoskie media w niedzielę. Do tragedii doszło w trudnych warunkach na morzu w miejscowości Cutro koło Crotone. Ratownicy znaleźli ciała rano na plaży i w wodzie.
26.02.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.