• <

Wynik wyszukiwania - "fortyfikacje" - Wiadomości

Rosjanie demontują i wywożą wiatraki z elektrowni wiatrowej w obwodzie chersońskim

Rosyjscy okupanci zaczęli demontować i wywozić wiatraki z elektrowni wiatrowej Vindcraft Ukraina w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy, oświadczył deputowany rady obwodu chersońskiego Serhij Chłan na Facebooku w poniedziałek.
26.06.2023

Ukraina. Rzeczniczka armii o moście czonharskim: nie niszczymy infrastruktury, niszczymy plany wroga

Armia ukraińska nie niszczy infrastruktury, a niszczy plany wroga - powiedziała w czwartek rzeczniczka sił ukraińskich na południu kraju Natalia Humeniuk, komentując ostrzał mostu w miejscowości Czonhar, łączącego obwód chersoński z okupowanym Krymem.
22.06.2023

Kurs na port w Maladze. Erasmus + w Zespole Szkół Morskich w Gdańsku

W Zespole Szkół Morskich w Gdańsku zakończyła się kolejna zagraniczna praktyka w ramach projektu Erasmus+. Edycja pod nazwą Kurs na port w Maladze to ogromny sukces zespołu projektowego, opiekunów, ale przede wszystkim uczniów.
20.02.2023

Rosjanie wznieśli kolejne umocnienia wokół portu w Sewastopolu na okupowanym Krymie

Główne miasto na półwyspie jest fortyfikowane przez rosyjskie siły okupacyjne. Są sugestie, że mogą obawiać się ukraińskiej kontrofensywy.
03.01.2023

Rosjanie budują fortyfikacje na granicy Krymu z obwodem chersońskim

Na granicy okupowanego Krymu i również okupowanego obwodu chersońskiego Ukrainy Rosjanie budują fortyfikacje dla ludzi i ciężkiego sprzętu wojskowego, można odnieść wrażenie, jakby szykowali się do odparcia szturmu – poinformowało we wtorek na Facebooku przedstawicielstwo prezydenta Ukrainy w Autonomicznej Republice Krymu.
20.09.2022

Gdańsk: Ogłoszono przetarg na rewitalizację koszar napoleońskich Twierdzy Wisłoujście

Do 4 czerwca można zgłaszać oferty, w ogłoszonym przez Muzeum Gdańska, przetargu na rewitalizację koszar napoleońskich Twierdzy Wisłoujście - zespole budowli obronnych na prawym brzegu Martwej Wisły. Warownia jest najstarszym tego typu obiektem na polskim wybrzeżu.
21.05.2021

Polska Morska Farma Wiatrowa jako budowla?

Budowa morskich farm wiatrowych (MFW) na Morzu Bałtyckim to nie tylko doskonała okazja do rozwoju i unowocześnienia polskiej energetyki czy zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego. To także wielkie korzyści środowiskowe, społeczne i ekonomiczne.
16.04.2021

Nie będzie parku vis-à-vis Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku

Nie uda się wybudować parku na terenie Szańca Zachodniego przy wsparciu środków unijnych - poinformowały władze Gdańska. Powodem są przedłużające się negocjacje z RDOŚ w sprawie remediacji gruntu, na którym wcześniej znajdowała się baza paliw.
30.03.2021

Gdańsk: W 2024 r. zakończy się rewitalizacja części Twierdzy Wisłoujście

Za trzy lata mają się zakończyć prace rewitalizacyjne w części Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku, zespołu budowli obronnych na prawym brzegu Martwej Wisły. Warownia jest najstarszym tego typu obiektem na polskim wybrzeżu.
16.03.2021

80 lat temu III Rzesza zaatakowała Westerplatte

Westerplatte miało za zadanie utrzymać się przez niespełna dzień. Wyłącznie dzięki postawie żołnierzy ten niewielki i odizolowany skrawek Polski przez tydzień wytrzymał natarcie dwudziestokrotnie silniejszych sił niemieckich.
31.08.2019

Gdańsk: Archeolodzy zapraszają na dni otwarte wykopalisk w Twierdzy Wisłoujście

Archeolodzy, którzy prowadzą badania na terenie gdańskiej Twierdzy Wisłoujście organizują dni otwarte. Od poniedziałku do czwartku chętni będą mogli zwiedzić wykopaliska, przyjrzeć się pracy archeologów i artefaktom, które znaleziono w czasie badań.
22.07.2019

Twierdza Wisłoujście ponownie otwarta dla zwiedzających

Po zimowej przerwie w środę ponownie otwarta została dla zwiedzających gdańska Twierdza Wisłoujście. Na majówkę gospodarze zabytkowego obiektu przygotowali m.in. pokazy grup rekonstruktorskich oraz prezentacje wyników badań archeologicznych i architektonicznych.
01.05.2019

Badania architektoniczne średniowiecznej latarni morskiej na Twierdzy Wisłoujście

Średniowieczna wieża gdańskiej Twierdzy Wisłoujście, pełniąca niegdyś funkcję latarni morskiej, przechodzi badania architektoniczne. Powinny one pozwolić poznać historię zmian, jakie zachodziły w tym zabytkowym obiekcie i opracować plan jego rewitalizacji.
08.12.2018

Coraz silniejsza chińska armia budzi obawy sąsiadów i USA

Prezydent Chin Xi Jinping nadzoruje szeroko zakrojoną kampanię modernizacji chińskiej armii i choć zapewnia, że Chiny mają wyłącznie pokojowe zamiary, coraz bardziej asertywne działania chińskiego wojska budzą niepokój w państwach regionu i w Waszyngtonie.
01.08.2018

Gdańsk: Opływ Motławy wraz z bastionami zostanie zrewitalizowany

Ścieżki rowerowe oraz oświetlone promenady z ławkami – to część inwestycji, przewidzianych w programie rewitalizacji Dolnego Miasta, które planuje gdański samorząd. W ramach prac zagospodarowane zostaną bastiony, a na jednym z nich powstanie punkt widokowy.
04.02.2018

Dziwnówek: Sztormy odsłoniły zimnowojenne bunkry na bałtyckiej plaży (foto)

Na plaży w Dziwnówku (Zachodniopomorskie) morze odsłoniło kolejny fragment umocnień obronnych. Fortyfikacje pochodzą z lat 50. ubiegłego wieku - powiedział PAP w środę Robert Dziemba z Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.
03.01.2018

Bobiński: w terminalu LNG nie ma miejsca na rutynę

Najbardziej newralgiczny moment to ten, gdy skroplony gaz przez tzw. kołnierze kolektorów zaczyna płynąć z ładowni metanowca do ramion rozładowczych terminala LNG - mówi PAP dyrektor pionu eksploatacji świnoujskiego gazoportu, Zbigniew Bobiński. W terminalu nie ma miejsca na rutynę - podkreśla.
31.08.2017

Gdańsk zaprasza do rekreacji na wodzie

W samo południe 21 maja 2016 wystartował gdański sezon żeglarski. Tradycyjnemu spotkaniu żeglarzy i motorowodniaków towarzyszyli gdańszczanie, którzy mieli okazję podziwiać m.in. kilkadziesiąt jednostek uczestniczących w widowiskowej paradzie na Motławie.
23.05.2016

Kamień węgielny na budowie Centrum Konserwacji Wraków w Tczewie

Centrum Konserwacji Wraków Statków wraz z Magazynem Studyjnym w Tczewie jest najnowszą inwestycją Narodowego Muzeum Morskiego. W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego, która odbyła się 24 listopada br., uczestniczyła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska. Projekt uzyskał 22 mln zł dotacji w ramach Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowegoMechanizmu Finansowego EOG, którego operatorem jest MKiDN.
25.11.2014

Zagospodarowanie wyspy Ostrów – wspólna troska miasta i stoczni

Działania, mające na celu poprawę komunikacji pomiędzy terenami stoczniowymi a Wyspą Ostrów oraz zagospodarowanie terenów inwestycyjnych położonych przy ul. Na Ostrowiu 15/10 – to treść porozumienia, jakie zostało podpisane przez władze Gdańska oraz Stocznię Gdańsk.
31.03.2014

Dziękujemy za wysłane grafiki.