• <

Wynik wyszukiwania - "brązowy medal" - Wiadomości

Brązowy medal Julii Damasiewicz w mistrzostwach Azji i Oceanii

Julia Damasiewicz (AZS Sailing Team Poznań) wywalczyła brązowy medal otwartych Mistrzostw Azji i Oceanii w żeglarskiej olimpijskiej klasie Formula Kite. Ambasadorka PGE Sailing Team Poland wygrała jednocześnie kategorię U-21. Wśród mężczyzn na dobrej 14 pozycji uplasował się Jan Koszowski (Sopocki Klub Żeglarski). W kategorii do lat 21 Polak zajął 6 miejsce.
27.11.2023

Brązowy medal Maćka Rutkowskiego jak nagroda pocieszenia

Maciej Rutkowski (AZS Poznań) brązowym medalistą zawodowego cyklu PWA World Tour Windsurfing w slalomie! W finałowych regatach w Japonii Polak zajął czwarte miejsce i niestety nie udało mu się obronić tytułu mistrza świata wywalczonego w roku ubiegłym. Absolutnie nie można jednak mówić o porażce. Kolejny rok na podium tego prestiżowego cyklu to wydarzenie bez precedensu w historii polskiego żeglarstwa.
19.11.2023

Brązowy medalista mistrzostw Polski klasy Laser Standard nie zamierza kończyć z żeglowaniem

42-letni Maciej Grabowski, który zdobył w Gdyni brązowy medal mistrzostw Polski w klasie Laser Standard, nie zamierza kończyć z żeglowaniem. "Kiedyś postanowiłem, że tak długo będę pływał, aż wywalczę 15 tytuł, zatem mój czas jeszcze nie nadszedł" - przyznał PAP 14-krotny mistrz kraju.
31.08.2020

Załoga jachtu Scamp 27 zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy ORC

W rozegranych w dniach 14-17 sierpnia w Oxelösund w Szwecji Mistrzostwach Europy ORC, załoga jachtu Scamp 27 Witolda Karałowa oraz Macieja Gnatowskiego, wywalczyła trzecie miejsce w grupie A czyli największych jachtów. To drugi w historii medal polskiej załogi w tej rangi imprezie morskiej wg światowych formuł pomiarowych (RORC, JOR, IMS, a obecnie ORC).
20.08.2019

Brązowy medal Polaków w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Match Racingu

Polska załoga ze sternikiem Igorem Tarasiukiem zajęła trzecie miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Match Racingu, które odbyły się w chorwackim Sibeniku. Mistrzami zostali Francuzi z Aurelienem Pierroz, na drugm stopniu podium stanęli Duńczycy z Jeppem Borchem za sterem.
11.09.2018

MŚJ w żeglarstwie: Brązowy medal Paszka i Reitera w klasie 420

Kacper Paszek i Bartosz Reiter zajęli trzecie miejsce w klasie 420 w żeglarskich mistrzostwach świata juniorów World Sailing, które zakończyły się w amerykańskim Corpus Christi.
21.07.2018

ME w kajakarstwie - brązowy medal Polaków w C4 na 500 m

Reprezentanci Polski zdobyli brązowy medal w konkurencji C4 na dystansie 500 m mistrzostw Europy w kajakarstwie w Belgradzie. Zwyciężyli Rosjanie, a drugie miejsce zajęli Ukraińcy.
09.06.2018

ME w żeglarstwie - brązowy medal Rudawskiego, Arian tuż za podium

Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa) zdobył we francuskim La Rochelle brązowy medal żeglarskich mistrzostw Europy w klasie Laser Radial. Na czwartym miejscu uplasował się Aleksander Arian (UKS Sailing Team Rzeszów).