• <

Wynik wyszukiwania - "akredytacja" - Wiadomości

Ekolodzy chronią ocean z pomocą niezwykłego partnera

W specjalnym półgodzinnym filmie dokumentalnym Call to Earth: Expedition Bahamas, CNN spotyka się z doktorem Austinem Gallagherem, biologiem morskim oraz założycielem i dyrektorem generalnym Beneath The Waves, który współpracuje z rekinami i żółwiami, aby badać ekosystemy „Blue Carbon" na Karaibach.
07.05.2024

Bufab otwiera laboratorium jakościowe [WIDEO]

Polski oddział firmy Bufab w Gdańsku otworzył specjalistyczne laboratorium jakościowe. Można w nim mierzyć parametry metali, takie jak prostoliniowość, skład chemiczny metali czy grubość ich powłok galwanicznych. Laboratorium jest akredytowane i otwarte na klientów zewnętrznych.
08.08.2022

Uniwersytet Morski laureatem konkursu Uczelnia Liderów 2022

Uniwersytet Morski w Gdyni, decyzją Komisji Certyfikacyjnej Programu Uczelnia liderów, został laureatem 12. edycji Konkursu. Gala Finałowa, podczas której zostały wręczone certyfikaty i nagrody, odbyła się Centrum Bankowo-Finansowym „Nowy Świat” w Warszawie.
01.07.2022

Vulcan Training & Consultancy. Szkolenia najwyższej jakości dla branży morskiej, oil & gas oraz energetyki wiatrowej

Vulcan Training & Consultancy, to jedyne w Polsce centrum treningowe z akredytacją OPITO. Zaczynali od jednego szkolenia i czterech pracowników. Dziś do Szczecina po wiedzę i umiejętności przyjeżdżają pracownicy z całego świata.
20.01.2022

Laboratorium Chemiczne PGZ Stoczni Wojennej z akredytacją Polskiego Centrum Akredytacji

8 stycznia 2021 r. Laboratorium Chemiczne PGZ Stoczni Wojennej uzyskało akredytację Polskiego Centrum Akredytacji o nr AB 1772. Przygotowania do uzyskania certyfikatu trwały od maja 2019 roku i obejmowały zaprojektowanie oraz wdrożenie Systemu Zarządzania wg normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018 Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących, a także ocenę przeprowadzoną przez audytorów i ekspertów Polskiego Centrum
21.01.2021

Szkoła Morska w Gdyni: „jest deklaracja, jesteśmy gotowi”

Szczęśliwie dla naszego regionu, Gdynia stanie się wkrótce zasadniczym portem obsługującym polskie (i nie tylko), morskie farmy wiatrowe. Długo czekaliśmy na tę deklarację, ale teraz wszystko stało się jasne. Jest zielone światło, zaraz popłynie ekologiczny prąd.
01.10.2020

Szkoła Morska w Gdyni: oferta kursów z wykorzystaniem symulatorów mostka nawigacyjnego

Szkoła Morska w Gdyni wzbogaciła swój arsenał edukacyjny o kolejne, nowe propozycje kursów. Stało się to głównie za sprawą zwiększenia zakresu sektora wizyjnego na głównym mostku symulatora nawigacyjnego. I tak, na chwilę obecną, oferta wygląda następująco:
16.12.2019

Kursy w Ośrodku Szkolenia Zawodowego Gospodarki Morskiej

Ośrodek Szkolenia Zawodowego Gospodarki Morskiej istnieje od 1995 r. Organizuje szkolenia w zakresie STCW dla osób, które chcą pierwszy raz podjąć pracę na statkach oraz dla doświadczonych marynarzy, pragnących podnieść swoje kwalifikacje, zarówno dla zgłoszeń indywidualnych oraz pracowników przedsiębiorstw gospodarki morskiej.
26.11.2019

Szkoła Morska w Gdyni z akredytacją Global Wind Organisation

Jak poinformowali nas przedstawiciele Szkoły Morskiej w Gdyni, placówka uzyskała akredytację Global Wind Organisation (GWO) pozwalającą na prowadzenie zamówionych kursów bezpośrednio na farmie wiatrowej klienta.
26.11.2019

Bernacki: Delegacje Polski i 6 innych państw opuściły obrady ZPRE

Delegacje Polski, Estonii, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Gruzji i Słowacji opuściły obrady Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ze względu na "bezwarunkowe włączenie delegatów Rosji do Zgromadzenia" - poinformował PAP wiceszef ZPRE i szef polskiej delegacji Włodzimierz Bernacki (PiS).
27.06.2019

Konferencja Żegluga Morska 2.0

Już 18 kwietnia, Stowarzyszenie Biuro Promocji Żeglugi Morskiej Bliskiego Zasięgu, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu – Wydział Ekonomiczny w Szczecinie oraz Katedra Zarządzania i Logistyki zapraszają do udziału w II Konferencji Naukowej „Odra i Nadodrze” 2019 żegluga morska bliskiego zasięgu (koncepcja 2.0) w świetle nowych priorytetów polityki transportowej Unii Europejskiej.
21.03.2019

Kursy w Ośrodku Szkolenia Zawodowego Gospodarki Morskiej

Ośrodek Szkolenia Zawodowego Gospodarki Morskiej istnieje od 1958 roku, jako Ośrodek Resortu Żeglugi. Powołany został dla zabezpieczenia wszystkich potrzeb w zakresie szkolenia, tak i obligatoryjnego, jak i podnoszącego kwalifikacje zawodowe załóg pływających oraz pracowników przedsiębiorstw gospodarki morskiej – porty, stocznie, przedsiębiorstwa spedycyjne.
19.03.2019

EU ETS (Unijny system handlu uprawnieniami do emisji) i MRV (Monitorowanie, raportowanie i weryfikacja emisji dwutlenku węgla z transportu morskiego)

Wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa (dzisiaj głównie z rejonów Azji i Afryki), rośnie zapotrzebowanie na dobra konsumpcyjne, napędza to gospodarkę światową, lecz jednocześnie powoduje zubożenie zasobów surowcowych, wzrost zapotrzebowania na energię oraz mięsne produkty spożywcze. Efektem ubocznym jest między innymi wzrost emisji gazów cieplarnianych i globalne ocieplenie klimatu. Topnienie lodowców, umieranie wielkiej rafy koralowej, anomalie pogodowe itd. są faktem. Przywódcy UE zdali sobie sprawę, że dalsze bezkarne korzy
14.02.2018

Wizyta Trumpa. Polska ma ujemny bilans handlowy z USA

Wartość polskiego eksportu do USA wyniosła w 2016 r. 4,8 mld dol., a import z USA do Polski był na poziomie 5,6 mld dol. USA były w 2016 r. naszym 12. partnerem w eksporcie i 8. w imporcie. W relacjach biznesowych "czynnikiem ryzyka ograniczającym zaufanie do rynku" są wizy dla Polaków.
04.07.2017

Rok pełen ciekawych inicjatyw na Politechnice Gdańskiej

W 2016 na PG udało się zrealizować wiele znakomitych przedsięwzięć. Podsumowanie mijającego roku wygląda imponująco.
29.12.2016

Terenowe laboratorium hydroakustyczne z akredytacją PCA

Laboratorium Badawcze Hydroakustyki na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki otrzymało akredytację Polskiego Centrum Akredytacji. Certyfikat ważny jest do maja 2020 roku. Pracownicy laboratorium przygotowują ekspertyzy oraz studia wykonalności z dziedziny akustyki podwodnej.
17.05.2016

Polski Rejestr Statków – 75 LAT W SŁUŻBIE OKRĘTOWNICTWA I ŻEGLUGI

Zamysł powołania polskiej instytucji klasyfikacyjnej powstał w roku 1932 w reakcji na trudności, jakie niemieckie instytucje czyniły polskiej flocie śródlądowej, przede wszystkim przewożącej towary pomiędzy portami Wolnego Miasta i Gdyni. Skutkiem tych utrudnień były kłopoty z ubezpieczaniem polskich barek i ładunków. Zamiar wprowadzono w czyn cztery lata później, w roku 1936 założony został Polski Rejestr Żeglugi Śródlądowej.
05.08.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.