• <

Wynik wyszukiwania - "Twierdza Wisłoujście" - Wiadomości

Dyrektor Muzeum Gdańska: Twierdza Wisłoujście nie będzie trwałą ruiną

Do tej pory Twierdza Wisłoujście była udostępniana trochę w formie trwałej ruiny. Chcemy, aby był to obiekt całoroczny z przestrzeniami wystawienniczymi – powiedział Dyrektor Muzeum Gdańska Waldemar Ossowski. Obecnie w fortyfikacji trwają intensywne prace budowlane i rewitalizacyjne.
02.08.2023

Twierdza Wisłoujście. Dawne zadaszenie powróci na Fort Carré

Trwa rewaloryzacja zabytkowej Twierdzy Wisłoujście. Muzeum Gdańska podpisało umowę na prace konserwatorskie Wieńca oraz odbudowę zadaszenia w Forcie Carré. Dzięki temu powróci zadaszenie, które zostało usunięte pod koniec XIX wieku. Prace potrwają do 2024 roku, ale już dziś widać pierwsze efekty.
30.08.2022

Budkon zwycięzcą przetargu na mur oporowy Twierdzy Wisłoujście

Muzeum Gdańska podpisało umowę z firmą Budkon na remont północnego muru oporowego Twierdzy Wisłoujście. W przetargu wzięły udział cztery firmy, których oferty wahały się od 922 tys. zł do 1,3 mln zł. Prace budowlano-konserwatorskie są finansowane w ramach pożyczki rewitalizacyjnej z Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
31.05.2021

Gdańsk: Ogłoszono przetarg na rewitalizację koszar napoleońskich Twierdzy Wisłoujście

Do 4 czerwca można zgłaszać oferty, w ogłoszonym przez Muzeum Gdańska, przetargu na rewitalizację koszar napoleońskich Twierdzy Wisłoujście - zespole budowli obronnych na prawym brzegu Martwej Wisły. Warownia jest najstarszym tego typu obiektem na polskim wybrzeżu.
21.05.2021

Nie będzie parku vis-à-vis Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku

Nie uda się wybudować parku na terenie Szańca Zachodniego przy wsparciu środków unijnych - poinformowały władze Gdańska. Powodem są przedłużające się negocjacje z RDOŚ w sprawie remediacji gruntu, na którym wcześniej znajdowała się baza paliw.
30.03.2021

14,5 mln zł dla Twierdzy Wisłoujście w ramach pożyczki rewitalizacyjnej

Muzeum Gdańska podpisało w piątek, 31 lipca umowę na wykorzystanie środków z mechanizmu pożyczki rewitalizacyjnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Najstarsza fortyfikacja morska dawnej Rzeczpospolitej i Pomnik Historii RP doczeka się kompleksowych prac budowlano-konserwatorskich. Potrwają one do 2022 r
31.07.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.