• <

Wynik wyszukiwania - "Suski" - Wiadomości

Ekspert: 5 działań, które zwiększą poziom cyberbezpieczeństwa w sektorze morskim

Cyberbezpieczeństwo w sektorze morskim wymaga zbudowania kompleksowej strategii, na którą składa się ochrona specjalistycznych systemów IT/OT, wykorzystanie dobrych praktyk zawartych w standardach branżowych, uświadomienie pracownikom zagrożeń oraz odpowiednia kontrola dostępu.
22.01.2024

Czarter na podróż – „Cesser Clause”

W przypadku wystawienia przez przewoźnika (armatora) konosamentu (tzw. „Owners’ B/L”), przewoźnikowi będzie mogło przysługiwać roszczenie z tytułu kosztów i należności (np. fracht itp.) związanych z konosamentową umową frachtową w stosunku do legitymowanego posiadacza konosamentu/odbiorcy ładunku. Zwyczajowo, roszczenie takie wsparte jest możliwością zabezpieczającego zatrzymania ładunku (w formie umownego zastawu na ładunku – „lien on cargo”).
15.04.2023

Suski: wdrożyliśmy plan ochrony polskiej infrastruktury krytycznej

Jeżeli mamy obok kraj bandycki, to musimy pilnować naszych dóbr. W tej chwili został już wdrożony plan ochrony naszej infrastruktury krytycznej - poinformował w czwartek poseł PiS Marek Suski, szef Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych.
29.09.2022

Polski nie stać na wstrzymanie inwestycji w morską energetykę wiatrową [WIDEO]

Morska energetyka wiatrowa ma w Polsce ogromny potencjał – moc zainstalowana na poziomie 11 GW, czysta energia dla miliona gospodarstw i zapewnienie miejsc pracy kilkudziesięciu tysiącom osób. Jak zapewnia Jarosław Broda, przedstawiciel Baltic Power, mimo skomplikowanej sytuacji geopolitycznej związanej z trwającą wojną na Ukrainie, energia z offshore zacznie płynąć zgodnie z terminem w 2026 roku. Rozwijająca się branża liczy jednak na modyfikację istniejącego mechanizmu wsparcia.
19.07.2022

W przededniu decyzji inwestycyjnych gwałtownie rosną koszty realizacji MEW

Potrzeba interwencji legislacyjnej – to główny wniosek z czwartkowej debaty ZPP nt. rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali przedstawiciele firm-inwestorów w morskie farmy wiatrowe, reprezentanci administracji oraz branżowi eksperci.
18.07.2022

Suski: analizowana jest możliwość dostaw węgla przez przekop Mierzei Wiślanej

Analizowana jest możliwość dostaw węgla barkami przez przekop Mierzei Wiślanej do portów, które nie mogą przyjmować dużych statków - poinformował w piątek poseł Marek Suski (PiS). Według niego brakująca ilość ma być zaspokojona krajowymi zasobami, zwiększonym wykorzystaniem miałów węglowych.
10.06.2022

Za nami 5. edycja Kongresu 590 pod hasłem „Polska/świat startujemy”!

Ponad 200 ekspertów i liderów różnych branż w ciągu dwóch dni Kongresu 590 dyskutowało na najważniejsze dla polskiej gospodarki tematy. Wydarzenie otworzył swoim wystąpieniem Prezydent RP Andrzej Duda, zaś drugi dzień rozpoczął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.
13.05.2021

Posłowie KO krytykują planowane przejęcie Lotosu przez Orlen: "wyprzedaż majątku narodowego"

Gdańscy posłowie KO skrytykowali dziś planowane przejęcie Lotusu przez PKN Orlen, nad którym - ich zdaniem - resort aktywów państwowych nie panuje. Przestrzegali też przed "wyprzedażą majątku narodowego", która - według niech - wiąże się z fuzją obu spółek.
16.10.2020

3. Flotylla Okrętów w obchodach Święta Wojska Polskiego

W sobotę, 15 sierpnia, w Marynarce Wojennej odbędą się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. W dniu upamiętniającym 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej marynarze 3. Flotylli Okrętów wezmą udział w uroczystych ceremoniach organizowanych w Gdyni i Warszawie. Okręty MW RP podniosą wielką galę banderową. Z pokładu historycznego niszczyciela ORP Błyskawica oddany zostanie salut świąteczny z okazji Święta WP.
13.08.2020

Sejm wybrał składy osobowe komisji. Znamy skład Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

W środę w głosowaniu wybrane zostały składy osobowe sejmowych komisji. W IX kadencji Sejmu pracować będzie 29 komisji stałych. Inauguracyjne posiedzenia większości komisji, na których mają zostać wybrane ich prezydia, odbędą się w czwartek. Znamy skład Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
14.11.2019

Kraków: Wieczorem ma spaść poziom wody w Wiśle

W godzinach wieczornych w piątek poziom wody w Wiśle spadnie poniżej stanu alarmowego - wynika z informacji Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa. Na miejscowych rzekach i potokach poziom wody się stabilizuje.
24.05.2019

MGMiŻŚ zapowiada zawiadomienie prokuratury ws. zbiornika przeciwpowodziowego w Wilkowicach

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej złoży zawiadomienie do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa przy budowie i dopuszczeniu do użytkowania zbiornika przeciwpowodziowego w Wilkowicach przy potoku Wilkówka (Śląskie) - poinformował PAP resort.
24.05.2019

Nowy most przez Wisłę z pozytywną oceną resortu inwestycji i rozwoju

Rekomendowana w ramach programu Mosty dla regionów przeprawa przez Wisłę Kozienice-Maciejowice otrzymała pozytywną ocenę Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju i może otrzymać dofinansowanie na przygotowanie dokumentacji - poinformował wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.
21.05.2019

Opozycja krytykuje 3 lata rządów PiS w MON; Skurkiewicz: odbudowaliśmy potencjał obronny

Trzy lata rządów PiS to zwiększenie nakładów na armię, modernizacja techniczna wojska, umacnianie relacji z NATO, a zwłaszcza z USA, odbudowa potencjału obronnego - ocenił wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Posłowie opozycji zarzucali MON pozbycie się doświadczonej kadry, zatrzymanie przetargów.
20.02.2019

Od początku roku wyższe uposażenia dla funkcjonariuszy służb mundurowych

Od 1 stycznia funkcjonariusze służb mundurowych podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w wysokości 655 zł miesięcznie brutto. To jeden z efektów porozumienia zawartego przez związki zawodowe służb mundurowych z resortem. Kolejna transza podwyżki w styczniu 2020 r.
30.12.2018

Chińskie władze zainteresowane współpracą z Portem Gdańsk

Obecność Portu Gdańsk w Chinach jest coraz bardziej zauważalna. Po otwarciu biura handlowego w Szanghaju, przedstawiciele Zarządu Morskiego Portu Gdańsk zostali zaproszeni do rozmów przez jedną z chińskich prowincji.
13.11.2018

Chiny: 82 polskie firmy na targach importowych w Szanghaju

82 firmy z Polski promują się na trwających w Szanghaju pierwszych chińskich targach importowych (CIIE). We wtorek otwarto również polski pawilon narodowy, na którym prezentowane są główne polskie produkty eksportowe i zalety Polski jako kierunku inwestycji.
07.11.2018

Chiny: Polska delegacja wspiera przedsiębiorców na targach w Szanghaju

Chcemy pobudzić polskich przedsiębiorców do eksportu i pokazać władzom Chin, że bardzo poważnie traktujemy współpracę – powiedział PAP w poniedziałek wiceminister przedsiębiorczości Tadeusz Kościński, który przybył do Szanghaju na pierwsze targi importowe CIIE.
05.11.2018

Chiny: Prezydent Xi zapowiada zwiększenie dostępu do rynku

Chiny będą obniżały cła i poszerzały dostęp do swojego rynku – zapewnił w poniedziałek prezydent ChRL Xi Jinping, otwierając pierwsze chińskie targi importowe (CIIE) w Szanghaju, oceniane jako odpowiedź Pekinu na rosnącą krytykę ze strony partnerów handlowych.
05.11.2018

Minister infrastruktury otworzył zachodnią obwodnicę Radomia

Od piątku rano kierowcy jadący ekspresową siódemką z Warszawy do Krakowa mogą korzystać z zachodniej obwodnicy Radomia - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który uczestniczył w otwarciu 25-kilometrowego odcinka trasy S7 na terenie gminy Jedlińsk.
20.10.2018

Suski: oświadczenie premiera to doprecyzowanie jego słów nt. dróg i mostów

Oświadczenie premiera Mateusza Morawieckiego na temat budowy dróg i mostów to doprecyzowanie jego wypowiedzi - powiedział w piątek szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. Według niego sąd "przyczepił" się do jednego słowa z wystąpienia szefa rządu.
28.09.2018

Zieliński: bezpieczeństwo na wodzie będzie jednym z naszych priorytetów

Jest postęp jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ale ciągle zostało wiele do zrobienia. Wciąż mamy dużo utonięć, dlatego w przyszłym roku bezpieczeństwo nad wodą i na wodzie będzie jednym z naszych priorytetów - powiedział w środę wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.
05.09.2018

Świnoujście: Polscy strażacy wrócili ze Szwecji

Polscy strażacy wrócili w poniedziałek do Polski po dwutygodniowej akcji gaszenia pożarów w Szwecji. Funkcjonariuszy powitał w Świnoujściu m.in. premier Mateusz Morawiecki, który powiedział, że potwierdzili oni polską narodową specjalność, jaką jest solidarność z innymi w trudnych momentach.
06.08.2018

Gróbarczyk: pomoc Szwedom to niezwykle istotny gest

Pomoc Szwedom w gaszeniu pożarów, to niezwykle istotny gest w świetle międzynarodowym - powiedział w poniedziałek minister Marek Gróbarczyk. Komendant główny PSP gen. Leszek Suski dodał, że polscy strażacy zdobyli nowe doświadczenia i wpłynęli na poprawę wizerunku Polski zagranicą.
06.08.2018

Premier: Nasze działanie przywróciło normalność w wielu wymiarach

Nasze działanie przywróciło normalność w wielu wymiarach; przywróciliśmy elementarną sprawiedliwość i solidarność - mówił premier Mateusz Morawiecki w czwartek podczas spotkania z mieszkańcami Łodzi. Dodał, że w wyborach samorządowych "jest krytycznie ważne, czy zwyciężą kandydaci wiarygodni".
12.07.2018

Suski: decyzje ws. migracji nie powinny być podejmowane na prywatnych spotkaniach

Państwa Grupy Wyszehradzkiej nie zostały zaproszone na nieformalny szczyt w Brukseli nt. migracji; decyzje w sprawie migracji nie powinny być podejmowane na prywatnych spotkaniach - powiedział w piątek szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.
22.06.2018

Posłowie PO: dymisja szefa Marynarki związana z brakiem nowych okrętów

Dymisja inspektora Marynarki Wojennej kontradmirała Mirosława Mordela wiąże się z zastojem w modernizacji technicznej, w tym brakiem zakupu nowych okrętów – ocenili w środę posłowie PO. We wtorek MON poinformowało o zmianie na stanowisku inspektora MW.
20.06.2018

Premier w Gdańsku: Jeśli wyborcy ponownie nam zaufają będziemy budować Polskę równych szans

Jeśli wyborcy ponownie zaufają PiS będziemy kontynuować budowę Polski równych szans - mówił w Gdańsku premier. Mateusz Morawiecki wyliczał inwestycje na Pomorzu, zapowiedział powrót dowództwa Marynarki Wojennej do Gdyni, odniósł się też do bieżących problemów jak awaria przepompowni ścieków.
20.05.2018

W Gdyni msza św. z udziałem premiera w związku z Rejsem Niepodległości Daru Młodzieży

Z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego rozpoczęła się w niedzielę w Gdyni msza św. w intencji uczestników rejsu dookoła świata "Daru Młodzieży" dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
20.05.2018

Witkowski: Uruchomienie elektrowni Świnna Poręba – do końca roku

Naszą ambicją jest, by elektrownia wodna Świnna Poręba ruszyła do końca tego roku - powiedział w środę w Sejmie wiceminister Gospodarki Moeskiej i Żeglugi Śródlądowej Grzegorz Witkowski. Wcześniej trzeba jednak znowelizować ustawę o OZE.
22.03.2018

Czerwińska: Słabszy złoty to dobra wiadomość dla eksporterów

Słabszy złoty to dobra wiadomość dla eksporterów - powiedziała dziennikarzom we wtorek minister finansów Teresa Czerwińska podczas "Tweetupu" w Kancelarii Premiera.
20.03.2018

Pomorska straż pożarna otrzymała 24 nowe pojazdy i sześć łodzi

Pomorska straż pożarna otrzymała 24 nowe pojazdy i sześć łodzi. W uroczystym przekazaniu sprzętu w centrum Gdańska, na Targu Węglowym wziął udział m.in. komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski.
06.03.2018

PO: brak aktów prawnych dot. obronności; MON: pochylamy się nad trudnymi i dobrymi kwestiami

Od ponad roku nie ma podstawowych aktów prawnych dotyczących kwestii obronności - podkreślali posłowie PO na posiedzeniu komisji obrony. Od miesiąca szef MON Mariusz Błaszczak pochyla się nad kwestiami, które są w resorcie, zarówno dobrymi, jak i trudnymi - odparł wiceminister Wojciech Skurkiewicz.
07.02.2018

Suski: Rozmowa Czaputowicz-Timmermans m.in. o pracownikach delegowanych

Szef gabinetu premiera Marek Suski spodziewa się, że wśród tematów rozmowy szefa MSZ Jacka Czaputowicza z wiceszefem KE Fransem Timmermansem będą m.in. gospodarka, Brexit, kwestia uchodźców, pracowników delegowanych, ale pewnie też konflikt na linii Warszawa-Bruksela.
18.01.2018

Idea Jedwabnego Szlaku - możliwa przy wzajemnym poznaniu kulturowym

Historia Jedwabnego Szlaku jest dowodem na to, że możliwa jest pokojowa współpraca ponad podziałami w wielu różnych obszarach, nie tylko w obszarze gospodarczym. Istotne jest wzajemne zrozumienie i wymiana kulturowa pomiędzy państwami, tak by strony mogły się lepiej poznać i zrozumieć - podkreślali uczestnicy konferencji "Silk Road International Cultural Forum", która odbyła w ubiegłym tygodniu w Warszawie.
04.12.2017

Zalewska: W kwestii kształcenia chcemy być wiarygodnym partnerem dla przedsiębiorców

W kwestii kształcenia zawodowego chcemy być wiarygodnym partnerem dla pracodawców - podkreśliła w poniedziałek minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Zaznaczyła, że przedsiębiorcy powinni mówić, czego oczekują od systemu edukacji.
13.11.2017

Morawiecki: Przyjezdny nie zabiera nam pracy, tylko tworzy miejsca pracy

Gospodarka to dziś mechanizm skomplikowanych naczyń połączonych, w którym przyjezdny czasem nie zabiera nam pracy, tylko tworzy miejsca pracy - mówił wicepremier Mateusz Morawiecki.
17.10.2017

55 zastępów PSP i OSP prowadzi działania przeciwpowodziowe w Elblągu

Minister Mariusz Błaszczak w związku z sytuacją powodziową w Elblągu rozmawiał z Arturem Chojeckim, wojewodą warmińsko-mazurskim, i gen. bryg. Leszkiem Suskim, komendantem głównym PSP. Jeszcze w poniedziałek w Elblągu odbędzie się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
18.09.2017

PKN Orlen wspiera usuwanie skutków nawałnic - ponad 500 tys. zł dla strażaków

PKN Orlen przekazał ponad 500 tys. zł na wsparcie jednostek straży pożarnej biorących udział w usuwaniu skutków nawałnic w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. Spółka pomoże też przywrócić tam działalność wybranych placówek oświatowych.
01.09.2017

Szydło: Zbiornik Świnna-Poręba ma chronić region przed powodzią

To inwestycja, która ma chronić region, a także Kraków, przed powodzią; to jest jej główny cel - powiedziała w środę premier Beata Szydło podczas uroczystego otwarcia zbiornika wodnego Świnna-Poręba. Zdaniem samorządowców nie można mówić o otwarciu, bo zbiornik nie jest jeszcze w pełni gotowy.
26.07.2017

Sejmowa komisja energii jeszcze w styczniu o Opalu

Jeszcze w styczniu sejmowa komisja energii i skarbu zajmie się wpływem na bezpieczeństwo energetyczne Polski zwiększonego wykorzystywania przepustowości gazociągu Opal przez rosyjski Gazprom – postanowili posłowie.
14.01.2017

710 mln zł unijnego dofinansowania dla transportu

Wartość całkowita pięciu podpisanych we wtorek umów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to ponad 1 mld zł, przy czym dofinansowanie z UE wyniesie 710 mln zł - poinformował we wtorek wiceminister rozwoju Witold Słowik.
20.12.2016

Wielkie konstrukcje morskie (cz. 1): Marzenie faraonów i pomysł Polaka

17 listopada 1869 roku to jeden z najważniejszych dni w historii światowej żeglugi. Tego dnia bowiem odbyło się uroczyste otwarcie Kanału Suskiego, łączącego Morze Śródziemne z Czerwonym. Pierwszą jednostką, która przemierzyła nową drogę wodną był jacht L\'Aigle, na którego pokładzie znalazł się między innymi cesarz Austro-Węgier Franciszek Józef oraz francuska cesarzowa Eugenia.
25.09.2015

Dziękujemy za wysłane grafiki.