• <

Wynik wyszukiwania - " transport lng" - Wiadomości

PGNiG importuje coraz więcej LNG

Już ponad 25 proc. gazu ziemnego sprowadzanego przez PGNiG zza granicy to LNG. Import skroplonego gazu ziemnego w 2020 roku wyniósł ponad 3,76 mld m sześc. po regazyfikacji, co stanowi wzrost o blisko 10 proc. w porównaniu z rokiem 2019.
04.02.2021

Rośnie zastosowanie CNG i LNG w transporcie

Okres transformacji, w którym gaz ziemny jako paliwo przejściowe będzie ciągle używany, potrwa kilkadziesiąt lat - mówi PAP wiceprezes ds. rozwoju PGNiG Arkadiusz Sekściński. Dodał, że w transporcie wzrasta zastosowanie CNG i LNG.
07.09.2020

Projekt łagodzący ustawę o zapasach ropy i gazu trafił do konsultacji

Ministerstwo Klimatu przesłało do zaopiniowania i konsultacji publicznych projekt łagodzący od jesieni 2021 r. ustawę o zapasach ropy naftowej i gazu. Opiniowanie i konsultacje mają potrwać 3 tygodnie.
01.09.2020

Amerykańscy przewoźnicy LNG zwiększą swoją zdolność eksportową pomimo pandemii

Amerykańscy przewoźnicy LNG podjęli w tym tygodniu małe kroki w celu powiększenia swojej zdolności eksportowej, pomimo globalnego spadku popytu spowodowanego pandemią koronawirusa.
23.08.2020

O pomiarach rozliczeniowych w łańcuchu dostaw LNG

Na przestrzeni ostatnich lat rynek gazu ziemnego uległ zmianom. Dotychczasowe podejście w handlowych relacjach warunkowane było poprzez sposób dostawy tego surowca, który głównie odbywał się z wykorzystaniem gazociągów. Uwzględniając fakt, iż gaz ziemny ma sześćset krotnie większą gęstość energetyczną w postaci LNG niż w nieskompresowanej postaci, ekonomicznie uzasadniony jest transport surowca nie tylko tradycyjnymi gazociągami.
11.08.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.