• <

Wynik wyszukiwania - " infrastruktura" - Wiadomości

Wodór stworzy rynek wart 1,4 bln dolarów rocznie

W kolejnych 25 latach wodór stworzy rynek wart 1,4 bln dolarów rocznie - wynika z raportu "Green hydrogen: Energizing the path to net zero" firmy Deloitte. Dzięki wykorzystaniu zielonego wodoru może powstać milion nowych miejsc pracy rocznie do 2030 r. - dodano.
25.04.2024

Costa Project. Inżynierowie zrównoważonej przyszłości

800 lat łącznego doświadczenia zespołu i ponad 200 zrealizowanych projektów – to spółka Costa Project, która już od 2016 r. definiuje nowe standardy w branży inżynieryjno-konsultingowej, stawiając zwłaszcza na zrównoważony rozwój. Od momentu swojego powstania firma konsekwentnie łączy innowacyjność z odpowiedzialnością ekologiczną i śmiało przekształca ambitne wizje w realne sukcesy projektowe, mając na względzie zarówno potrzeby klientów, jak również środowisko naturalne.
26.02.2024

Prezydent Duda przybył do Rumunii; weźmie udział w 8. Szczycie i Forum Biznesu Inicjatywy Trójmorza

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w środę po południu rozpoczął dwudniową wizytę w Rumunii. W Bukareszcie prezydent weźmie udział w 8. Szczycie i Forum Biznesu Inicjatywy Trójmorza, spotka się też z prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem i premierem tego kraju Marcelem Ciolacu.
06.09.2023

BBC: nieoczyszczone ścieki zrzucano do rzek i morza nawet w dni bez deszczu

Przez ponad 3500 godzin w zeszłym roku w dni, w których nawet nie było deszczu, trzy czołowe firmy wodno-kanalizacyjne w Anglii zrzucały prosto do rzek i morza nieoczyszczone ścieki, co jest zakazane - ujawniła we wtorek stacja BBC.
05.09.2023

Transport intermodalny w Polsce 2022. Dane z nowego raportu GUS

Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował najnowszy raport dotyczący Transportu Intermodalnego w Polsce za rok 2022, przedstawiający kluczowe wskaźniki oraz trendy w tym dynamicznie rozwijającym się sektorze transportu.
03.09.2023

Port Gdańsk dostanie 350 mln zł z Polskiego Ładu na rozbudowę infrastruktury? Miasto złożyło dwa projekty

Gdańsk złożył dwa projekty do piątej edycji Polskiego Ładu, które dotyczą rozwoju infrastruktury przemysłowej w Porcie Gdańsk. Wnioskowana kwota obu projektów to 350 milionów złotych.
13.07.2022

Elbląski Samorząd chce, by inwestor zapewnił infrastrukturę dostępową do portu

Samorząd Elbląga chce, by to inwestor - Urząd Morski, zapewnił infrastrukturę dostępową do tamtejszego portu, który ma najwięcej skorzystać z przekopu Mierzei Wiślanej. Chodzi o pogłębienie ok. 900 m toru wodnego na rzece Elbląg. Według resortu infrastruktury sprawa jest analizowana.
24.04.2021

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o.

PORT KOŁOBRZEG Miejsce Przyjazne Inwestorom
port,porty,zarządzanie nieruchomościami i infrastrukturą portową,prognozowanie,programowanie i planowanie rozwoju portu,pozyskiwanie nieruchomości na potrzeby rozwoju portu,budowa,rozbudowa,utrzymanie i modernizacja infrastruktury portowej,świadczenie usług związanych z korzystaniem z infrastruktury portowej,port handlowy,port rybacki,port jachtowy,port pasażerski,przeładunki,magazynowanie,składowanie,przyjęcia do magazynowania

NAVIMOR-INVEST S.A.

wykonawstwo gotowych obiektów,remonty,modernizacje,specjalistyczne usługi podwykonawstwa,budownictwo hydrotechniczne,budowa,modernizacja i remonty śluz żeglugowych,jazów,progów piętrzących,remonty nabrzeży,remonty terminali portowych,budowa obiektów związanych z turystyką i sportami wodnymi,budowa portów i przystani żeglarskich,marin,budowa pomostów spacerowych,budowa dalb cumowniczych,remonty elektrowni wodnych,regulacja potoków,rzek i kanałów (stopnie,progi itp.),umocnienia brzegów,czyszczenie koryt,budowa i remonty zabezpieczeń przeciwpowodziowych,usuwanie szkód powodziowych,inwestycje związane z infrastrukturą (ulice,budownictwo przemysłowe),budowa placów składowych,montażowych (np. stoczniowych),manewrowych,budowa ścianek szczelnych,roboty kafarowe (przy pomocy posiadanych wibromłotów),inne usługi sprzętowe,usługi wykonywane z wody.

Wyzwanie cyberbezpieczeństwa w energetyce morskiej. Rozmowa z Mateuszem Romowiczem

W obliczu nadchodzącej rewolucji energetycznej związanej z rozwojem sektora offshore wind, Polska staje przed szeregiem wyzwań technologicznych i regulacyjnych. Kwestią o szczególnej wadze jest cyberbezpieczeństwo – element, który Mateusz Romowicz, radca prawny z Kancelarii Legal Marine, wskazuje jako kamień węgielny ochrony krytycznej infrastruktury państwa. Jednocześnie zaznacza, że skuteczna transformacja wymaga zasilenia lokalnej branży stosownie wykwalifikowanymi pracownikami.
22.12.2023

Faza realizacji polskiego offshore wind. Rozmowa ze Sławomirem Michalukiem z Vestas

W kontekście dynamicznego rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, stawiane cele oraz strategie ich realizacji stanowią kluczowy punkt analizy, o czym mieliśmy okazję porozmawiać ze Sławomirem Michalukiem, dyrektorem ds. realizacji projektów offshore w Vestas, podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku.
28.08.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.