• <

Wynik wyszukiwania - " Filipiny" - Wiadomości

Chińska Armia zapowiedziała manewry na spornym morzu, gdzie ćwiczyć będą też wojska USA i sojuszników

Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza (ALW) zapowiedziała na niedzielę "patrole bojowe" marynarki wojennej i sił powietrznych na spornym Morzu Południowochińskim, gdzie tego samego dnia ćwiczyć mają wojska USA, Filipin, Japonii i Australii.
07.04.2024

750 mln dolarów dla ICTSI na wsparcie globalnej strategii portowej

International Container Terminal Services, Inc. (ICTSI), największy na świecie niezależny operator terminali na sześciu kontynentach, pozyskał kredyt w wysokości 750 milionów dolarów od Metropolitan Bank & Trust Co. (Metrobank), w celu wsparcia dalszego rozwoju operacji portowych na całym świecie. Do tej pory jest to największy kredyt, który udało się zdobyć ICTSI, oraz największa bilateralna umowa kredytowa udzielona przez Metrobank.
05.09.2023

Chiny i Rosja rozpoczynają manewry morskie na Morzu Japońskim w reakcji na sojusz USA z Japonią i Koreą Południową

Pięć chińskich okrętów wojennych wyruszyło w sobotę na spotkanie floty rosyjskiej. Wspólne ćwiczenia na Morzu Japońskim "Northern/Interaction-2023" mają na celu, jak oświadczyło ministerstwo obrony w Pekinie, "ochronę bezpieczeństwa strategicznych szlaków morskich".
15.07.2023

Filipińskie władze chcą, aby Chiny przestrzegały prawa ws. Morza Południowochińskiego

MSZ Filipin zapewniło w sobotę o gotowości do dialogu z Pekinem w sprawie Morza Południowochińskiego. Nie zmieniło przy tym swojego stanowiska w sporze i zapowiedziało dochodzenie zadośćuczynienia dla poszkodowanych w jego wyniku rybaków.
23.05.2021

Na Filipinach doszło do zderzenia tankowca z masowcem

W Zatoce Manilskiej na Filipinach, doszło do zderzenia się tankowca Rich Rainbow i masowca Ivy Alliance, powodując znaczne uszkodzenia obu statków.
09.04.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.