• <

Wynik wyszukiwania - "pociski artyleryjskie" - Wiadomości

Orlen Neptun informuje, że budowa terminalu instalacyjnego w Świnoujściu przebiega zgodnie z planem

Budowa Terminalu Instalacyjnego morskich farm wiatrowych w Świnoujściu przebiega zgodnie z planem. Obiekt ruszy z początkiem 2025 r. - podała spółka Orlen Neptun z Grupy Orlen. W ramach prowadzonych robót m.in. oczyszczono akwen portu.
17.01.2024

Mimo ukraińskich sukcesów, w tym na morzu, to Rosja utrzymuje przewagę w wojnie elektronicznej

Rosja utrzymuje przewagę nad Ukrainą w wojnie elektronicznej (EW), która pozwala na neutralizowanie działań przeciwnika i była jedną z przyczyn fiaska zeszłorocznej ukraińskiej kontrofensywy - pisze we wtorek brytyjski dziennik "Financial Times".
09.01.2024

Do maja Ukraina zamierza przeprowadzić atak na zajęte przez Rosję tereny nad Morzem Azowskim

Do maja Ukraina zamierza przeprowadzić dużą operację kontrofensywą przeciwko wojskom agresora; Kijów rozważa natarcie z obwodu chersońskiego w stronę okupowanego Krymu lub przecięcie rosyjskiego "mostu lądowego" na półwysep, czyli atak na zajęte przez wroga tereny nad Morzem Azowskim - powiadomił portal Politico.
16.03.2023

Korea Płn. wystrzeliwuje pociski artyleryjskie do morza

Dowództwo armii Korei Północnej poleciło wystrzelenie kolejnej serii pocisków artyleryjskich do morza w odpowiedzi na trwające manewry wojsk południowokoreańskich w pobliżu strefy zdemilitaryzowanej, rozdzielającej oba państwa koreańskie.
06.12.2022

Korea Płd. Armia: Korea Płn. ponownie wystrzeliła pociski artyleryjskie do morza

Korea Północna ponownie wystrzeliła we wtorek pociski artyleryjskie do wód u swoich wschodnich i zachodnich wybrzeży, w strefie buforowej przy granicy – poinformowało dowództwo sił zbrojnych Korei Południowej. Poprzednią taką próbę Pjongjang przeprowadził w piątek.
18.10.2022

Korea Płn. najpewniej wystrzeliła pociski artyleryjskie w kierunku morza; to możliwa reakcja na manewry Korei Płd. i USA

Armia Korei Południowej poinformowała w niedzielę, że Korea Północna najprawdopodobniej dokonała tego dnia próbnych wystrzałów pocisków artyleryjskich w kierunku morza u zachodnich wybrzeży Półwyspu Koreańskiego. Kilka dni wcześniej USA wysłały do Korei Południowej zaawansowane odrzutowce myśliwskie na wspólne szkolenia - zauważyła agencja AP.
10.07.2022

Boris Johnson chce przekazać Ukrainie pociski przeciwokrętowe

Wielka Brytania naciska na sojuszników, by przekazać Ukrainie pociski przeciwokrętowe, które dałyby jej możliwość odparcia rosyjskiej inwazji od strony morza, w tym ataku na Odessę – podał "The Sunday Times" powołując się na źródła rządowe.
03.04.2022

MFW: niewybuchy i broń chemiczna na polskich obszarach morskich

„Miejsca zatopienia amunicji chemicznej stanowią trudne do kontrolowania rozproszone punktowe źródła skażeń o nieznanej wielkości. Ponadto mają duże negatywne oddziaływanie na gospodarkę, co powoduje, że Morze Bałtyckie jest mniej bezpieczne i potencjalnie bardziej kosztowne pod kątem inwestycji.”
19.11.2021

Problem zatopionej amunicji w Bałtyku

Bałtyk otoczony jest ze wszystkich stron uprzemysłowionymi państwami. Do morza uchodzi ponad 250 rzek, zaś w zlewni Morza Bałtyckiego zamieszkuje około 84 milionów ludzi. Wymiana wody ze wszechoceanem jest ograniczona i odbywa się przez stosunkowo wąskie Cieśniny Duńskie. Stąd też, akwen ten jest bardzo podatny na zanieczyszczenie.
06.11.2020

NIK negatywnie o administracji ws. materiałów niebezpiecznych na dnie Bałtyku

Organy administracji morskiej i ochrony środowiska nie podjęły działań, by zapobiegać zagrożeniom stwarzanym przez materiały niebezpieczne, zalegające na dnie Bałtyku – stwierdziła Najwyższa Izba Kontroli.
17.09.2020

Torpedy przy porcie Hel

Pozostałości po II wojnie światowej znajdowane są na terenie całego kraju każdego dnia. W większości przypadków są to pociski artyleryjskie, granaty moździerzowe czy bomby lotnicze. Czasem znajdowane obiekty są zdecydowanie większe, jak torpedy o długości ok. 8 metrów, które zostały wydobyte przez siły 13. Dywizjonu Trałowców z okolic portu Hel.
08.06.2020

Trotyl i broń chemiczna na dnie Bałtyku. Sztuczna inteligencja pomoże naukowcom oszacować zagrożenie

Naukowcy szacują, że na dnie Bałtyku zalega od 50 do 100 tys. ton broni chemicznej i jeszcze więcej toksycznej broni konwencjonalnej. Znajdują się we wrakach z okresu II wojny światowej albo zostały zatopione po jej zakończeniu. Według NIK tylko w Zatoce Gdańskiej zidentyfikowano dotąd około 100 takich okrętów. Naukowcy z Polski i kilku innych państw, m.in. Niemiec, Szwecji, Finlandii i Litwy prowadzą współfinansowany ze środków europejskich projekt Daimon, który pozwoli oszacować związane z tym ryzyko. Od września pomoże
25.10.2019

Akcja nurków z 12. Dywizjonu Trałowców w okolicy Lwówka Śląskiego

W minionym tygodniu, od 10 do 14 czerwca, nurkowie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża z Grupy Nurków Minerów 12. Dywizjonu Trałowców wzięli udział w operacji podjęcia przedmiotów niebezpiecznych z jednego z akwenów wodnych w rejonie Lwówka Śląskiego.
17.06.2019

Volker: Zastanawiamy się nad sankcjami na koncerny uczestniczące w Nord Stream 2

„To nie jest decyzja, ale dyskusja. Zastanawiamy się nad sankcjami na międzynarodowe koncerny, które uczestniczą w projekcie Nord Stream 2" - powiedział PAP specjalny wysłannik USA na Ukrainę Kurt Volker.
19.05.2018

Podwodna akcja saperów w Gdyni

Panzerfaust oraz pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej wydobyli i zabezpieczyli saperzy z 43. Batalionu Saperów z Rozewia wraz z Grupą Nurków Minerów z 13. Dywizjonu Trałowców. Akcję przeprowadzono w czwartek w godzinach wieczornych. Przedmioty niebezpieczne zalegały na głębokości 2 metrów przy molo na wysokości zejścia na plażę nr 10 przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni.
25.03.2017

Znaleziono pancerfausta w centrum Gdyni

Pancerfaust z czasów II wojny światowej wydobyli i zabezpieczyli saperzy 43 Batalionu Saperów z Rozewia. Akcję przeprowadzono w środę, 28 grudnia.
28.12.2016

Niewybuchy na terenie terminalu kontenerowego DCT

Na terenie terminalu kontenerowego DCT znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej. Policja zabezpieczyła okolicę i wezwała saperów. Sytuacja została już opanowana.
21.07.2015

Niezwykła historia ucieczki ORP „Orzeł” z Tallina

O tej historii rozpisywała się ówczesna prasa, a po latach powstały książki i filmy. Internowany w Tallinie polski okręt podwodny uciekł Estończykom, zostawiając za sobą kłęby spalin i wspomnienie. Był wrzesień 1939 r. Hitler i Stalin rozrywali Polskę, a ORP "Orzeł", bez map, próbował się przedostać do Wielkiej Brytanii, by móc dalej walczyć.
07.06.2013

Kolejna bomba w usteckim porcie

27 marca saperzy Marynarki Wojennej ponownie interweniowali w porcie w Ustce. Podczas prac pogłębiania kanału portowego robotnicy natrafili na kolejną bombę. Została ona podjęta i zabezpieczona przez saperów Marynarki Wojennej. Zostanie zdetonowana na poligonie. To drugi taki obiekt, na który natrafiono w przeciągu dwóch dni.
28.03.2013

Akcja saperów w Świnoujskim porcie

Bomba lotnicza, 7 pocisków artyleryjskich i 2 łuski - to niewybuchy z czasów II wojny światowej podjęte przez patrol saperski z Marynarki Wojennej. Zostały wydobyte na powierzchnię z dna podczas prowadzenia prac pogłębiania kanału portowego w Świnoujściu.
04.09.2012

Kamień milowy osiągnięty

W sobotę, 30 czerwca, na terenie budowy falochronu osłonowego dla portu zewnętrznego w Świnoujściu został osiągnięty, zgodnie z harmonogramem projektu, kluczowy kamień milowy. Ukończono pierwszy odcinek kontraktowy falochronu o długości ok. 900 metrów, tj. sekcje od 99 do 138 (czyli od nasady w głąb morza) oraz dwie sekcje opaski brzegowej przy nasadzie.
04.07.2012

Rozminowanie ujścia Wisły

Nurkowie-minerzy Marynarki Wojennej prowadzą rozminowanie ujścia Wisły w miejscowości Mikoszewo. W tym rejonie natrafiono na arsenał niewypałów i niewybuchów z II wojny światowej. Operacja rozminowania rozpoczęła się 16 kwietnia i potrwa do końca miesiąca.
23.04.2012

Akcja Saperów Marynarki Wojennej

Ponad 170 sztuk niewypałów i niewybuchów z II wojny światowej wydobyli oraz zabezpieczyli saperzy Marynarki Wojennej. Niebezpieczne obiekty wyrzuciło morze na brzeg Półwyspu Helskiego. Akcję przeprowadził patrol rozminowania 43 Batalionu Saperów Marynarki Wojennej we współdziałaniu z Grupą Nurków Minerów 13 Dywizjonu Trałowców.
11.07.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.