• <

Wynik wyszukiwania - "ochrona morza" - Wiadomości

Rozpoczęto konsultacje społeczne ws. programu ochrony wód morskich

Trzy miesiące potrwają rozpoczęte w piątek w Gdańsku konsultacje społeczne nt. aktualizacji programu ochrony wód morskich (aPOWM), zakładającego prawie 60 zadań na rzecz poprawy czystości Bałtyku. Konsultacje pod hasłem „Chroń morze” organizują ministerstwo infrastruktury i Wody Polskie.
09.07.2021

Region Morza Bałtyckiego, współpraca i zrównoważony rozwój pod projektowym parasolem

Społeczności Regionu Bałtyckiego intensywniej niż dotąd będą w najbliższej dekadzie działać wspólnie na rzecz zrównoważonego rozwoju. Takie cele i zdania wyznacza „Baltic 2030 Action Plan”. Lokalne samorządy i organizacje otoczenia biznesu, które chcą się zaangażować we wspólne przedsięwzięcia będą działały pod parasolem wsparcia partnerów projektu Umbrella 2.0.
28.04.2021

Chroń morze! to pakiet strategicznych działań na rzecz Bałtyku

Zapobieganie degradacji środowiska morskiego, ograniczenie zanieczyszczeń i odtwarzanie ekosystemów to część działań wskazanych w aktualizacji Programu Ochrony Wód Morskich (aPOWM), opracowywanego przez Wody Polskie. Towarzyszyć mu będzie ocena oddziaływania na środowisko oraz konsultacje społeczne. Transport morski, rybołówstwo, turystyka – to niektóre sektory zależne od Bałtyku, których obecność i rozwój nie będą możliwe bez jego należytej ochrony.
22.03.2021

Jak pandemiczny rok wpłynął na środowisko morskie?

Bałtyckie plaże przeżywały w tym roku niespotykane oblężenie. Z powodu pandemii, która zamknęła nas w kraju, przypomnieliśmy sobie, jak piękne jest polskie wybrzeże. Jak ten niespotykany rok wpłynął na środowisko morskie?
15.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.