• <

Wynik wyszukiwania - "nafta" - Wiadomości

PGNiG: dwa lata przeładunków LNG w Porcie Kłajpeda

W piątek minęły dwa lata od rozpoczęcia użytkowania przez PGNiG stacji przeładunkowej LNG w Kłajpedzie. Tylko w tym roku, od stycznia do końca marca, załadowano tam 211 autocystern – prawie tyle, ile przez 9 miesięcy w pierwszym roku działalności (231 od kwietnia do końca grudnia 2020). Dobra współpraca z Kłajpedos Nafta jest rozwijana.
04.04.2022

Klaipėdos nafta wstrzymuje obsługę ładunków LNG pochodzących z Rosji

Klaipėdos nafta, operator terminalu skroplonego gazu ziemnego (LNG) na Litwie, poinformował użytkowników terminala, że od 3 marca wstrzymane jest przyjmowanie ładunków od rosyjskiej spółki Novatek.
08.03.2022

Litwini kupują FSRU

Litewski operator terminala LNG Klaipedos Nafta zakupi FSRU Independence, z którego korzysta w tej chwili na zasadzie wynajmu.
07.02.2022

Cyberatak na europejskie terminale naftowe

Niektóre z najważniejszych europejskich morskich terminali naftowych i paliwowych padły ofiarami cyberataku. Poinformowały o tym zachodnie media. Część spółek potwierdziło atak.
04.02.2022

Huti wystrzelili rakietę na instalację naftową koncernu Aramco?

Jemeńscy rebelianci Huti poinformowali dzisiaj że wystrzelili rakietę na instalację naftową koncernu Saudi Aramco w portowym mieście Dżidda, w Arabii Saudyjskiej. Strony saudyjska nie potwierdza ataku.
23.11.2020

Sputnik Polska: Kiedy zakończy się kryzys naftowy w Libii?

Libijskie porty będą przepompowywać ropę naftową ze swoich magazynów na tankowce wyłącznie na podstawie umów podpisanych przed zamknięciem terminali.
17.07.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.