• <

Wynik wyszukiwania - "mistrzostwa europy" - Wiadomości

Światowa dominacja lodowych wojowników z Polski

Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn) został mistrzem świata, a następnie mistrzem Europy w żeglarskiej, bojerowej klasie DN. Tytuły wicemistrzowskie wywalczył Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki). Ogólnie, z Estonii, gdzie zostały rozegrane obie imprezy polscy żeglarze lodowi wracają z 12 medalami.
11.02.2024

Gdańsk gospodarzem przyszłorocznych ME w wioślarstwie morskim

W przyszłym roku Gdańsk zorganizuje mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim - dyscyplinie, która znalazła się w programie igrzysk olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku. Zawody odbędą się w dniach 20-23 czerwca.
25.12.2023

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki wicemistrzami Europy w klasie 49er

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk / AZS Poznań) wywalczyli srebrny medal mistrzostw Europy w olimpijskiej żeglarskiej klasie 49er! W klasie 49erFX bardzo dobrze zaprezentowały się Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak (YKP Gdynia / AZS Poznań), które ukończyły rywalizację na wysokim 5 miejscu. Polki nie wywalczyły jednak kwalifikacji olimpijskiej dla kraju. W rywalizacji juniorów brązowy medal zdobyła załoga Gabriela Czapska i Hanna Rajchert (TS Spójnia Warszawa).
13.11.2023

ME w wioślarstwie - polska czwórka bez sternika na piątym miejscu

Czwórka bez sternika w składzie Mikołaj Burda, Emilian Jackowiak, Łukasz Posyłajka i Mateusz Wilangowski zajęła piąte miejsce w finale A wioślarskich mistrzostw Europy w słoweńskim Bledzie. Triumfowali Brytyjczycy przed Holendrami i Francuzami.
28.05.2023

Polscy żeglarze bez medali w mistrzostwach Europy klasy iQFoil

W greckim Patras zakończyły się mistrzostwa Europy w olimpijskiej, windsurfingowej klasie iQFoil. Polacy tym razem nie zdołali zakwalifikować się do wyścigów decydujących o medalach. Najwyżej z biało-czerwonych, na 15 miejscu uplasowała się Maja Dziarnowska (SKŻ Sopot/PGE Sailing Team Poland).
14.05.2023

Biało-czerwoni blisko medalu w żeglarskich mistrzostwach Europy

Odbyły się mistrzostwa Europy w olimpijskiej klasie ILCA 6 i ILCA 7. Wśród zawodników z całego Starego Kontynentu w kategoriach mężczyzn i kobiet nie zabrakło również reprezentantów z Polski, walczących o miejsca na podium.
17.03.2023

Polscy żeglarze mistrzami świata i Europy

Medalowe żniwa polskich windsurferów w mistrzostwach świata i Europy. 1 złoty i dwa srebrne medale Polacy wywalczyli we francuskim Breście, gdzie rozegrano mistrzostwa Europy juniorów i juniorów młodszych w olimpijskiej klasie iQFoil. Zaś na Cyprze odbyły się mistrzostwa świata w klasie Techno293 i tam Polacy zdobyli 4 medale – 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe! Ponadto, Piotr Myszka i Ewa Jodłowska zasiądą w nowych władzach międzynarodowego stowarzyszenia klasy iQFoil. To był ważny i pełen sukcesów tydzień dla polskiego windsurfing
05.11.2022

Kolejne medale polskich żeglarzy w mistrzostwach świata i Europy [ZDJĘCIA]

Trwa świetna passa polskiego żeglarstwa młodzieżowego. Polacy zostali drużynowymi wicemistrzami Europy w klasie Optimist, a w olimpijskiej klasie iQFoil rozegrano mistrzostwa świata juniorów i młodzieżowców, z których biało-czerwoni wracają z trzema medalami.
30.08.2022

Agata Barwińska złotą medalistką mistrzostw Europy

Agata Barwińska (MOS Iława) mistrzynią Europy w olimpijskiej klasie Laser Radial (ILCA 6). Regaty odbyły się w Warnie (Bułgaria) a Polka odniosła zdecydowane zwycięstwo poprawiając swój zeszłoroczny wynik, kiedy to w Gdańsku sięgnęła po brązowy medal.
11.10.2021

Polak faworytem żeglarskich mistrzostw Europy? Wygrał regaty Portugal Grand Prix

Piotr Myszka wygrywa regaty Portugal Grand Prix będące generalnym sprawdzianem przed rozpoczynającymi się 7 marca mistrzostwami Europy w klasie RS:X. Reprezentant Polski i zawodnik KS AZS AWFIS Gdańsk - Sekcja Żeglarska wszystkie osiem wyścigów kończył w pierwszej trójce - cztery wygrał, trzy razy był drugi i raz trzeci.
04.03.2021

Agata Barwińska i Filip Ciszkiewicz coraz bliżej medali w ME

Agata Barwińska (MOS Iława) i Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) coraz bliżej medali w mistrzostwach Europy w klasie Laser Radial. Po dzisiejszych wyścigach oboje zajmują w swoich konkurencjach drugie miejsca w klasyfikacji generalnej. W klasie Laser Standard Polacy bez sukcesów. Mistrzostwa Europy odbywają się w Gdańsku, a medalistów poznamy we wtorek.
11.10.2020

Już pojutrze Mistrzostwa Europy w klasie Laser w Gdańsku!

Nabrzeże Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS, oraz AZS COSA Gdańsk w Górkach Zachodnich zapełnia się łódkami zawodników z całego świata. Już pojutrze na Zatoce Gdańskiej ruszą wyścigi Mistrzostw Europy klasy Laser.