• <

Wynik wyszukiwania - "migranci " - Wiadomości

Wielka Brytania rozpoczyna deportację migrantów przybyłych przez kanał La Manche

Przyjęta przez brytyjski parlament ustawa umożliwiająca deportację nielegalnych imigrantów do Rwandy uzyskała w czwartek formalną aprobatę króla Karola III, co oznacza jej wejście w życie. Rząd tymczasem poinformował, że ma już zarezerwowany termin na pierwszy lot i wytypowanych imigrantów.
26.04.2024

Dziewięciu migrantów zginęło, 15 zaginionych w wyniku zatonięcia łodzi na Morzu Śródziemnym

Dziewięciu migrantów zginęło, a 15 uważa się za zaginionych w wyniku katastrofy łodzi, która zatonęła na wodach maltańskich Morza Śródziemnego - podała w środę wieczorem agencja Ansa. 23 rozbitków zabrała włoska straż przybrzeżna i przewiozła na wyspę Lampedusa.
11.04.2024

ONZ: zwłoki 38 migrantów wyłowiono u wybrzeża Dżibuti

Zwłoki 38 migrantów wyłowiono u wybrzeża Dżibuti - przekazała we wtorek Międzynarodowa Organizacja ds. Imigracji (IOM). Nadal nie odnaleziono co najmniej sześciu kolejnych osób. Wśród ofiar śmiertelnych są dzieci.
09.04.2024

Co najmniej 21 migrantów utonęło na Morzu Egejskim w drodze do Grecji

Co najmniej 21 osób utonęło na Morzu Egejskim u zachodnich wybrzeży Turcji po wywróceniu się gumowego pontonu, transportującego grupę imigrantów do Grecji - poinformował w piątek turecki dziennik "Daily Sabah".
15.03.2024

Tunezja. Zaginęła łódź z co najmniej 17 migrantami

Na Morzu Śródziemnym zaginęła łódź z co najmniej 17 migrantami - powiadomiła w poniedziałek tunezyjska straż przybrzeżna. Najmłodszy pasażer łodzi ma pięć lat. Łódź wyruszyła w ubiegłym tygodniu z portu Bizerta na północy Tunezji i zmierzała w kierunku Włoch.
12.02.2024

Ponowny wzrost fali migracyjnej, na Lampedusę przypłynął kuter z 400 osobami

Kuter z około 400 migrantami dopłynął w poniedziałek późnym wieczorem na włoską wyspę Lampedusa - podała Ansa. Kilka godzin wcześniej w pobliżu wyspy zatonęła łódź z 53 osobami; zginęło dwuletnie dziecko, a 8 osób jest zaginionych.
21.11.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.