• <

Wynik wyszukiwania - "ciepło" - Wiadomości

Port Czystej Energii przygotowuje się do rozruchów

W Porcie Czystej Energii rozpoczyna się kolejny etap prac przygotowawczych do rozruchów instalacji. Za kilka dni rozpocznie się operacja dmuchania parowego. Jej celem jest oczyszczenie rurociągów pomiędzy kotłem parowym a turbiną. W tym czasie z instalacji będzie wydobywać się początkowo rdzawy dym, a później coraz mniej widoczna czysta para wodna, słyszalne będą też świsty i huki. To w pełni bezpieczne i planowane procesy, będące ważnym etapem przygotowania instalacji do rozruchów i późniejszej eksploatacji.
15.12.2023

Wody coraz cieplejsze. To nie jest dobra informacja

Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO) opublikowała nowy raport, w którym pisze o kolejnych skutkach ocieplenia klimatu. Organizacja publikuje tego typu raporty każdego roku. Umieszcza w nich dane odnośnie wskaźników klimatycznych i ich wpływu.
24.04.2023

E-PowerPack Alfa Laval – przełomowe osiągnięcie na drodze zrównoważonego rozwoju w branży morskiej

Od kilkunastu lat branża morska podejmuje starania w celu osiągnięcia zerowych emisji zanieczyszczeń węglowych. Jedno z wielu rozwiązań firmy Alfa Laval, generator E-PowerPack, jest kolejną konkretną odpowiedzą na potrzeby przemysłu morskiego. Przetwarzając ciepło odpadowe wprost na energię elektryczną, generator E-PowerPack Alfa Laval bezpośrednio przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji CO2.
31.03.2022

Technoinstal Sp. z o.o.

izolacje rurociągów wraz z wszelkiego typu armaturą,izolacje zbiorników,izolacje kotłów,izolacje kanałów i szybów wentylacyjnych,termoizolacja,szyby spalinowe,chłodnie,instalacje klimatyzacyjne,instalacje ciepłownicze,stolarka okrętowa,dostawa i montaż mebli okrętowych,budowa,remonty i wyposażenie kabin oraz pomieszczeń na statkach,prace ślusarsko-blacharskie,prace izolacyjne,prace ogólno budowlane,remonty i rozruch siłowni okrętowych,montaż i demontaż okrętowych urządzeń pokładowych,montaż i demontaż maszyn i urządzeń siłowni okrętowych,remonty maszyn i urządzeń okrętowych,centrowanie układów napędowych,maszyn i urządzeń,prace ślusarsko-spawalnicze

Dziękujemy za wysłane grafiki.