• <

Wynik wyszukiwania - "Grupa Enea" - Wiadomości

Grupa Enea zakłada wydobycie węgla w 2022 r. na poziomie 9,5 mln ton

Grupa Enea zakłada wydobycie węgla w 2022 r. na poziomie 9,5 mln ton. Spółka zapewnia, że nie importuje paliwa z Rosji, a poziom zapasów nie zagraża ciągłości produkcji energii. Enea będzie rozwijać też energetykę gazowa m.in. w Kozienicach - poinformowała Grupa Enea w poniedziałek.
28.03.2022

Grupa ECR w Parlamencie Europejskim zaprasza na konferencję online. Tematem niewybuchy i pozostałości chemiczne w morzu [PROGRAM]

Grupa Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy (ECR) w Parlamencie Europejskim zaprasza w środę (17 listopada) w godz. 10.00-15.45 na konferencję online "Bezpieczeństwo morskie i niebieska gospodarka. Niewybuchy i pozostałości chemiczne w morzu – w poszukiwaniu trwałych i ekonomicznie opłacalnych rozwiązań". Organizatorzy już dziś zachęcają do przesyłania własnych pytań. Gospodarzem wydarzenia będzie europosłanka Anna Fotyga. Co w programie tej ważnej dla branży morskiej debaty?
14.11.2021

H2eBuffer w Szczecinie – czy wodór pomoże stabilizować sieci? Pytamy Eneę o szczegóły projektu

W czerwcu Enea Operator, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz Uniwersytet Szczeciński zaangażowały się we wspólny projekt naukowo-badawczy o nazwie H2eBuffer. Jego celem jest budowa systemu magazynującego energię i stabilizującego sieć energetyczną, który będzie wykorzystywał zielony wodór wytworzony z instalacji OZE. Pytamy Eneę o szczegóły projektu i miejsce wodoru w strategii spółki.
09.09.2021

Innowacyjny projekt szczecińskich naukowców i Enei Operator

Enea Operator, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz Uniwersytet Szczeciński zaangażowane są w innowacyjny projekt naukowo-badawczy H2eBuffer.
23.06.2021

Za nami drugie Forum 590, dotyczące morskiej energetyki wiatrowej

100 miliardów złotych na inwestycje w offshore, 11 GW mocy zainstalowanej z energii wiatrowej do 2040 roku, 79 tysięcy nowych miejsc pracy w sektorze offshore. To zapowiedź przedstawicieli administracji publicznej dotycząca polskiego sektora energetyki wiatrowej. Czy polskim firmom uda się wykorzystać tę szansę i wygrają wyścig o zyski z energii wiatrowej na Bałtyku?
16.04.2021

Innowacyjność i niskoemisyjność OZE to główne cele polskich koncernów energatycznych

Do 2030 roku grupa Enea chce być innowacyjnym i niskoemisyjnym koncernem energetycznym – wynika z nowej, długoterminowej strategii rozwoju firmy. To odpowiedź na główne trendy na rynku energii. Wśród głównych zmian są m.in. nowe produkty i usługi dla klientów oparte na internecie rzeczy i technologii blockchain, wzrost wydatków na działalność innowacyjną i B+R oraz duże inwestycje w zero- i niskoemisyjne źródła energii. Tylko na rozwój OZE grupa przeznaczy 14,7 mld zł, a zarządzaniem i rozwojem tych projektów zajmie się sp
18.12.2019

Dziękujemy za wysłane grafiki.