• <

Wynik wyszukiwania - " Techno293 " - Wiadomości

Polscy żeglarze mistrzami świata i Europy

Medalowe żniwa polskich windsurferów w mistrzostwach świata i Europy. 1 złoty i dwa srebrne medale Polacy wywalczyli we francuskim Breście, gdzie rozegrano mistrzostwa Europy juniorów i juniorów młodszych w olimpijskiej klasie iQFoil. Zaś na Cyprze odbyły się mistrzostwa świata w klasie Techno293 i tam Polacy zdobyli 4 medale – 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe! Ponadto, Piotr Myszka i Ewa Jodłowska zasiądą w nowych władzach międzynarodowego stowarzyszenia klasy iQFoil. To był ważny i pełen sukcesów tydzień dla polskiego windsurfing
05.11.2022

ME w klasie Finn – triumf Węgra Berecza, Kula 16. w Gdyni

Węgier Zsombor Berecz został w Gdyni mistrzem Europy w olimpijskiej klasie Finn. To pierwszy triumf w tej imprezie 34-letniego żeglarza. Drugi był Brytyjczyk Giles Scott, a trzeci Hiszpan Joan Cardona Mendez. Najlepszy z Polaków Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) zajął 16. lokatę.
06.09.2020

Mistrzowskie regaty w Pucku zakończone

W Pucku zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w żeglarskich klasach L’Equipe, Optimist i Techno293. Regaty odbyły się w miejsce odwołanej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Mimo przeważających słabych wiatrów udało się rozegrać niemal komplet wyścigów.
09.08.2020

Wiatr w żaglach i huragan emocji podczas MP juniorów młodszych w Pucku!

Około 200 zawodników i zawodniczek rozpoczęło w Pucku rywalizację w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w klasach L’Equipe, Techno 293 i Optimist. Jest to najważniejsza impreza sportowa dla zawodników tej kategorii wiekowej. Oprócz tytułów mistrzów Polski, zawody te wyłonią członków kadry narodowej.
07.08.2020

40 edycja Pucharu Prezydenta Sopotu za nami

W dniach 7 – 9 czerwca w Sopocie odbyła się kolejna edycja regat Puchar Prezydenta Sopotu, najstarszej windsurfingowej imprezy rozgrywanej na akwenie morskim.
10.06.2019

Puchar PZŻ – Tomasz Chamera: Na Zalewie Wiślanym zaroiło się od żagli

419 zawodników rywalizowało w Krynicy Morskiej w drugiej części Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. „Cieszy bardzo duża liczba uczestników. Od piątku do niedzieli na Zalewie Wiślanym roiło się od żagli” - powiedział prezes PZŻ Tomasz Chamera.