Kończą się prace nad pierwszym statkiem w UE do przewozu wychwyconego CO2
Kończą się prace nad pierwszym w Unii Europejskiej statkiem do składowania i przewodu skroplonego CO2 – Carbon Destroyer 1. Statek będzie wykorzystywany w ramach duńskiego projektu Greensand, czyli składowania skroplonego dwutlenku węgla po dnem Morza Północnego. W grudniu zakończono instalowanie na nim zbiorników, a teraz trwa przygotowywanie do pracy.
09.01.2026