Holandia kupuje torpedy dla swoich okrętów podwodnych. Nowe jednostki zbuduje Naval Group
Ministerstwo Obrony Holandii poinformowało o podpisaniu umowy z francuskim koncernem Naval Group w sprawie przyszłych okrętów podwodnych dla sił morskich państwa. Mowa tu o nowych torpedach F21, które będą stanowiły uzbrojenie nowych jednostek. Pewnym paradoksem jest, że sa one typu Orka, nazywając się podobnie jak program zakupu okrętów podwodnych dla polskiej Marynarki Wojennej.
17.06.2026