• <

Wynik wyszukiwania - "szefl" - Wiadomości

PGNiG intensyfikuje wydobycie gazu na Norweskim Szelfie Kontynentalnym

PGNiG Upstream Norway planuje wydobyć w tym roku o ok. 0,5 mld m sześc. gazu ziemnego więcej ponad zakładaną prognozę. Dzięki temu łączna produkcja spółki może sięgnąć w 2022 r. 3 mld m sześc. gazu. Po uruchomieniu gazociągu Baltic Pipe paliwo wydobywane w Norwegii przez Grupę Kapitałową PGNiG trafi do Polski.
11.05.2022

Niemcy. Brak drewna. Chińczycy i Amerykanie wywożą je kontenerowcami

Niemieccy stolarze i dekarze wstrzymali prace, bo nie są w stanie kupić drewna. Tamtejszy rynek został wydrenowany przez Chińczyków i Amerykanów, którzy ściągają drewno kontenerowcami ładowanymi w Rotterdamie.
18.08.2021

Ryby w Bałtyku chorują. Trwają badania (foto, wideo)

Zasoby ryby w Zatoce Gdańskiej z roku na rok się kurczą i są potrzebne nowe, radykalniejsze metody ochronne – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Grzegorz Witkowski, podsekretarz stanu w MGMiŻŚ. Zapewnił, że ministerstwo w porozumieniu z rybakami, chce wyjaśnić ten problem.
25.05.2018

Instytut Morski i PRS podpisali list intencyjny ws. budowy nowego statku

Rosnące zapotrzebowanie na usługi, jakie świadczy Instytut Morski w Gdańsku, sprawiło, że podjął on decyzję, by rozpocząć starania o zaprojektowanie i zbudowanie nowego statku specjalistycznego. Do wykonania projektu statku Instytut zaangażował gdańską firmę NED-PROJECT Sp. z o.o. Nawiązał też kontakt z Polskim Rejestrem Statków, proponując współpracę przy budowie, polegającą na obecnym etapie na opiniowaniu wstępnego projektu planowanej jednostki.
27.06.2013

Zalew nieograniczonych możliwości?

W dniu 14 stycznia 2013r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, w sali im. Lecha Bądkowskiego odbyła się konferencja naukowa pt.: „Zalew Wiślany – perspektywy rozwoju i wykorzystania potencjału społeczno-gospodarczego w ramach współpracy Polska – Rosja”. Organizatorem konferencji jest Zakład Ekonomiki i Prawa, Instytutu Morskiego w Gdańsku. Konferencja została objęta patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.
29.01.2013

Misja gospodarcza i udział dla zainteresowanych firm w Międzynarodowych Targach GREEN TAIWAN

W dniu 12 kwietnia 2012 r. została podpisana umowa z Ministerstwem Gospodarki na dofinansowanie udziału Instytutu Morskiego w Gdańsku w Targach GREEN TAIWAN w Taipei na Tajwanie.
09.05.2012

BCT na rzecz pogłębienia Portu Gdynia

Stale zwiększający się popyt na przewozy towarów kontenerami wymusza na armatorach budowę statków o większej ładowności. Dlatego też niezbędne jest przystosowanie Portu Gdynia do przyjmowania jednostek o większym zanurzeniu. Transport kontenerów drogą morską i dalej przewożenie ich koleją w głąb lądu, to jeden z celów stawianych przez Unię Europejską - takie wnioski płyną z raportu „Gdynia Portem Glębokowodnym”, zaprezentowanego 1 marca na konferencji Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego w Warszawie.
01.03.2012

Zaproszenie na konferencję „GDYNIA PORTEM GŁĘBOKOWODNYM”.

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie obszerny raport na temat konieczności pogłębienia Portu Gdynia. Publikacja ta zawiera m.in. korzyści, jakie pogłębienie przyniesie krajowej gospodarce oraz makroekonomiczne konsekwencje jego zaniechania.
29.02.2012

W Gdyni powstanie Narodowe Centrum Badań Bałtyckich

Uczelnie i instytucje naukowe zajmujące się kształceniem i badaniami związanymi z morzem oraz Miasto Gdynia podpiszą we wtorek (5 lipca) porozumienie w sprawie powołania Narodowego Centrum Badań Bałtyckich.
05.07.2011

Instytut Morski podąża w stronę przemysłu

29 marca 2011 roku, w siedzibie Gdańskiego Parku Naukowo Technologicznego, doszło do podpisania porozumienia o strategicznej współpracy pomiędzy Instytutem Morskim w Gdańsku a Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.
03.04.2011

60 lat badań Instytutu Morskiego

Rok 2010 był dla Instytutu Morskiego w Gdańsku rokiem jubileuszowym. Świętowanie 60-lecia nie przeszkodziło jednak w realizacji ambitnych projektów badawczych.
19.01.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.