• <

Wynik wyszukiwania - "polska koncesja" - Wiadomości

Geopolityka wymusza zmiany w polskim programie rozpoznania geologicznego oceanów

Z powodu zmian geopolitycznych rząd planuje ograniczyć o ponad 190 mln zł wydatki na realizację Programu Rozpoznania Geologicznego Oceanów PRoGeO - wynika z wykazu prac legislacyjnych rządu. Dodano, że program ma być ograniczony do badań polskiej koncesji na Atlantyku.
03.02.2023

MKiŚ: w pierwszym kwartale 2023 r. raport z badania polskiej koncesji na Atlantyku

Dane na temat badań oceanicznych przeprowadzonych na polskiej koncesji na środkowym Atlantyku będą zaprezentowane w raporcie, który będzie opublikowany w pierwszym kwartale 2023 r. - poinformował w czwartek resort klimatu i środowiska.
20.10.2022

Umowa na pierwsze badania zasobów polskiej koncesji na dnie Atlantyku

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy podpisał umowę na wykonanie pierwszego rejsu badawczego na Oceanie Atlantyckim na polskiej koncesji pod kątem poszukiwań obszarów, na których mogą występować zasoby tzw. siarczków polimetalicznych.
28.07.2022

MKiŚ: pozyskamy statek na rejs badawczy po Atlantyku

MKiŚ informuje, że Państwowy Instytut Geologiczny zidentyfikował wstępnych oferentów, którzy mogą dostarczyć odpowiedni statek na rejs badawczy na polską koncesję na środkowym Atlantyku. Docelowo planowany jest też zakup statku, który ma służyć m.in. do badań polarnych i pełnomorskich.
12.08.2021

Najpóźniej późną wiosną ruszy pierwszy rejs badawczy na polską koncesję na środkowym Atlantyku

Najpóźniej wiosną 2021 r. ma ruszyć pierwszy rejs badawczy na polską koncesję na środkowym Atlantyku – przekazał Główny Geolog Kraju Piotr Dziadzio. Dodał, że jeśli będzie miała ona potencjał, to "niewątpliwie będziemy chcieli w nią zainwestować".
02.01.2021

Min. Klimatu: pierwszy rejs na koncesję na środkowy Atlantyk w 2020, najpóźniej w 2021 roku

Pierwszy rejs statku, który miałby prowadzić badania geologiczne na polskiej koncesji na środkowym Atlantyku planowany jest na 2020, najpóźniej na 2021 rok - poinformował w środę resort klimatu. Jak dodano, zrezygnowano z pomysłu zakupu własnego statku, który miałby prowadzić takie badania.
16.01.2020

Jędrysek: jesteśmy zainteresowani maksymalnie 3 koncesjami rozpoznawczymi na dnie oceanów

Jesteśmy zainteresowani maksymalnie trzema koncesjami poszukiwawczo-rozpoznawczymi na dnie oceanów - powiedział w środę wiceminister środowiska Mariusz Orion Jędrysek. Dodał, że morskie wydobycie surowców może być rewolucją podobną do tej łupkowej w USA.
17.10.2018

MŚ: Według szefa MODM wydobycie surowców z dna oceanów rozpocznie się za 2 lata

Według zapowiedzi Micheal’a Lodge sekretarza generalnego Międzynarodowej Organizacji Dna Morskiego wydobycie cennych surowców z dna oceanów rozpocznie się za dwa lata - podał we wtorkowym komunikacie resort środowiska.
16.10.2018

Wiceszef MŚ: Prawdopodobnie w 2019 r. pierwszy rejs na polską koncesję na Atlantyku

Przygotowujemy się do przetargu na czarter statku, który prawdopodobnie w 2019 r. wyruszy na rozpoznanie i poszukiwanie złóż na środkowym Atlantyku - poinformował w poniedziałek wiceminister środowiska, Główny Geolog Kraju Mariusz Orion Jędrysek.
15.10.2018

Wiceszef MŚ wybrany przewodniczącym Zgromadzenia ISA - Międzynarodowej Organizacji Dna Morskiego

Wiceminister środowiska, Główny Geolog Kraju Mariusz Orion Jędrysek został prezydentem Zgromadzenia ISA (International Seabed Authority - Międzynarodowej Organizacji Dna Morskiego) - poinformowano na stronie internetowej ISA.
24.07.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.