• <

Wynik wyszukiwania - "podium" - Wiadomości

Brązowy medal Julii Damasiewicz w mistrzostwach Azji i Oceanii

Julia Damasiewicz (AZS Sailing Team Poznań) wywalczyła brązowy medal otwartych Mistrzostw Azji i Oceanii w żeglarskiej olimpijskiej klasie Formula Kite. Ambasadorka PGE Sailing Team Poland wygrała jednocześnie kategorię U-21. Wśród mężczyzn na dobrej 14 pozycji uplasował się Jan Koszowski (Sopocki Klub Żeglarski). W kategorii do lat 21 Polak zajął 6 miejsce.
27.11.2023

Brązowy medal Maćka Rutkowskiego jak nagroda pocieszenia

Maciej Rutkowski (AZS Poznań) brązowym medalistą zawodowego cyklu PWA World Tour Windsurfing w slalomie! W finałowych regatach w Japonii Polak zajął czwarte miejsce i niestety nie udało mu się obronić tytułu mistrza świata wywalczonego w roku ubiegłym. Absolutnie nie można jednak mówić o porażce. Kolejny rok na podium tego prestiżowego cyklu to wydarzenie bez precedensu w historii polskiego żeglarstwa.
19.11.2023

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch z brązowym medalem w regatach Pucharu Świata

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (AZS AWFiS Gdańsk / PGE Sailing Team Poland) zdobyli brązowy medal w regatach Pucharu Świata French OIympic Week w olimpijskiej klasie 49er. Regaty zostały rozegrane w Hyeres na Lazurowym Wybrzeżu, wzięło w nich udział około 1000 żeglarzy i żeglarek, w tym 30 reprezentantów Polski.
30.04.2023

Polski jacht WindWhisper Racing Team wygrywa w klasie VO65 w karaibskim klasyku

Załoga jachtu WindWhisper wykorzystuje przerwę pomiędzy etapami The Ocean Race do szlifowania formy na Karaibach. Polska ekipa wzięła udział w silnie obsadzonych regatach RORC Caribbean 600, wygrywając w swojej klasie (VO65) i zajmując trzecie miejsce wśród łodzi jednokadłubowych.
01.03.2023

Julia Damasiewicz mistrzynią świata juniorek w kitesurfingu. Całe podium biało-czerwone!

Julia Damasiewicz (AZS Poznań) mistrzynią świata do lat 19 w konkurencji Formula Kite Foil! Srebrny medal wywalczyła Magdalena Woyciechowska (Sopocki Klub Żeglarski), a na najniższym stopniu podium stanęła Nina Arcisz (Sopocki Klub Żeglarski)!