• <

Wynik wyszukiwania - "pging" - Wiadomości

PGING: więcej dostaw LNG przez osiem miesięcy br. niż przez cały 2021 rok

W ciągu ośmiu miesięcy 2022 r. PGNiG sprowadziło do terminalu w Świnoujściu więcej dostaw skroplonego gazu ziemnego niż przez cały ubiegły rok – poinformowała we wtorek spółka. W poniedziałek dotarła do gazoportu 36. dostawa gazu.
23.08.2022

Kolejne gazowce wzmocnią flotę PGNiG

PGNiG Supply & Trading zawarło umowę czarteru kolejnych zbiornikowców do przewozu skroplonego gazu ziemnego. Cztery nowe jednostki, zbudowane na potrzeby Grupy Kapitałowej PGNiG, wejdą do użytku w 2025 roku.
07.04.2022

Piąta dostawa LNG dla PGNiG do Kłajpedy

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo odebrało piąty ładunek skroplonego gazu ziemnego w stacji przeładunkowej LNG w Kłajpedzie. W ciągu pierwszego pełnego roku jej użytkowania PGNiG załadowało tam 327 autocystern o łącznym wolumenie 5856 ton LNG do sprzedaży.
06.04.2021

Sasin o wniosku PGiNG do Gazpromu: Liczymy na efektywne negocjacje

Liczymy na efektywne negocjacje PGNiG z Gazprom - poinformował w niedzielę wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, odnosząc się do wniosku, jaki PGNiG złożyło do Gazpromu w sprawie renegocjacji i obniżenia ceny kontraktowej gazu.
02.11.2020

PGNiG: bez gazu nie ma transformacji w kierunku niskoemisyjnym

„Gaz jest kluczowym paliwem przejściowym i bez gazu nie będziemy mogli transformować gospodarki w kierunku niskoemisyjnym. Niskie ceny są dla nas korzystne, bo oznacza to również niższe koszty wytwarzania energii z gazu” - podkreślił Arkadiusz Sekściński, wiceprezes zarządu PGNiG do spraw rozwoju podczas XXIII Szczytu Gazowego Trójmorza GAZTERM 2020.
29.09.2020

PGNiG odebrało drugą dostawę LNG w Kłajpedzie

Ładunek o wielkości ok. 3000 m sześc. LNG dotarł do stacji przeładunkowej Klaipedos Nafta, której wyłącznym użytkownikiem od kwietnia tego roku jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Od tego czasu wyjechało stamtąd już ponad 100 cystern załadowanych skroplonym gazem ziemnym.
26.08.2020

PGNiG przedłuża umowę na dostawy gazu dla Grupy PKN Orlen

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz PKN ORLEN zawarły 25 czerwca 2020 roku aneks do Kontraktu Indywidualnego do Umowy ramowej na dostawy paliwa gazowego do Grupy Kapitałowej PKN Orlen zawartej między spółkami we wrześniu 2016 roku.
25.06.2020

Puls Biznesu: PGNiG przejmuje gazowe sieroty

Gazowy gigant zawiera właśnie umowy z 52 tys. klientów, których porzuciło upadając Energetyczne Centrum - informuje wtorkowy "Puls Biznesu".
02.10.2018

Zmiany w Zarządzie PERN „Przyjaźń” S.A.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PERN „Przyjaźń” S.A. postanowiło w dniu 7 stycznia 2016 roku powołać na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki - Igora Wasilewskiego, oraz na stanowiska Wiceprezesów: Tadeusza Zwierzyńskiego i Rafała Milanda. Na stanowisku Wiceprezesa Zarządu, pozostał przedstawiciel załogi- Sławomir Stachowicz. Jednocześnie, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki odwołało ze składu Zarządu Spółki Marcina Moskalewicza, dotychczasowego Prezesa Zarządu, oraz Wiceprezesów: Dariusza Zawadkę i Aleksandrę Sieczkowską
07.01.2016

Dziękujemy za wysłane grafiki.