• <

Wynik wyszukiwania - "petrofin" - Wiadomości

500 mld dolarów od banków do armatorów. Banki zwiększyły zasilanie finansowe na rozwój flot

Armatorzy w 2021 r. zadłużali się odważniej niż przed rokiem. A banki odważniej zaangażowały się w rozwój floty. 40 największych banków w 2021 r. zasilili portfele armatorów kwotą 290,12 mld USD podczas gdy rok wcześniej pożyczono na nowe budowy 286,9 mld USD – informuje w najnowszym raporcie Petrofin dla Global Ship Finance.
11.09.2022

Flota grecka liderem na świecie i w UE

Grecy zarządzają flotą ponad 5600 statków o nośności 427 mln t. Jej wartość to ponad 100 mld dol. Średni wiek statku to około 9,17 lat. Średnia nośność prawie 76 tys. t. Nawiązanie współpracy polskich zarządców statków z operatorami tak dużej floty może być szansą dla rozwinięcia aktywności polskich absolwentów uczelni morskich i ekonomicznych.
19.03.2021

Zwłoka w płatności „hire” a prawo odstąpienia od umowy czarteru na czas – analiza sprawy „The Spar Capella”. Część II

W pierwszej części artykułu przedstawiliśmy stan faktyczny sprawy The Spar Capella oraz zasygnalizowaliśmy węzłowe problemy prawne, które na tym tle powstały.
13.01.2018

Banki nie chcą kredytować armatorów

Przedstawiciele niemieckiego banku HSH Nordbank, największego dostarczyciela kredytów na budowę statków na świecie, przewidują, że kryzys na rynku żeglugowym skończy się nie prędzej niż w 2014 roku. Bankowcy spodziewają się, że z obecnymi bardzo niskimi stawkami frachtowymi będziemy mieli do czynienia jeszcze przez rok, lub półtora roku.
12.02.2013

PŻM: zła sytuacja na rynku przewozowym

Niskie stawki frachtowe i wysoka cena paliwa wpływają na złą sytuację finansową armatorów statków wszystkich sektorów. Polska Żegluga Morska ocenia, że nowy rok rozpoczął się dla firmy fatalnie - poinformował doradca dyrektora generalnego PŻM Krzysztof Gogol.
18.01.2012

Coraz trudniej o kredyt

Od wielu miesięcy cały rynek finansowy Unii Europejskiej wstrząsany jest kolejnymi negatywnymi informacjami, które prorokują rychły rozpad strefy euro. W fatalnej sytuacji znalazły się banki, zwłaszcza te, które mają w swoich portfelach obligacje najbardziej zadłużonych państw europejskich : Grecji, Włoch, Portugalii, Hiszpanii czy Irlandii. W konsekwencji, większość instytucji finansowych zamierza w najbliższej przyszłości (lub już to zrobiły) znacznie ograniczyć działalność kredytową. Dotyczy to także pożyczek udzielanych na in
17.01.2012

Dziękujemy za wysłane grafiki.