Holandia wysyła fregatę z misją w rejon Indo-Pacyfiku. Celem jest zwiększanie partnerstw obronnych i gospodarczych
Resort obrony Holandii poinformował, że fregata HNLMS De Ruyter wyruszy 12 kwietnia w rejon Indo-Pacyfiku. Misja ma charakter nie tylko wojskowy, ale i dyplomatyczny. Celem jest promowanie niezakłóconej żeglugi, a także zacieśnianie, w imieniu kraju więzi dyplomatycznych, gospodarczych i związanych z bezpieczeństwem z państwami regionu. Z racji na swoje zdolności operacyjne marynarka wojenna jest jedynym rodzajem sił zbrojnych mogącym realizować tego rodzaju wyjątkową służbę.
10.04.2026