• <

Wynik wyszukiwania - "dolna odra" - Wiadomości

Gazociąg przyłączeniowy zasili Elektrownię Dolna Odra gazem z Baltic Pipe i terminala w Świnoujściu. Jest wykonawca

Podpisano umowę na budowę ok. 63 km gazociągu relacji Przywodzie – Dolna Odra oraz stacji gazowej. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na przełom marca i kwietnia tego roku. Wykonawcą gazociągu będzie firma PORR S.A. - poinformował w poniedziałek Gaz-System.
21.03.2022

Fracht FWO rozpoczął realizację dostaw dla jednej z największych inwestycji branży energetycznej w Polsce [WIDEO]

Fracht FWO, operator logistyczny dla przemysłu, został głównym partnerem logistycznym globalnego dostawcy technologii dla energetyki, lidera konsorcjum w projekcie budowy Nowy Blok Energetyczny w Elektrowni Dolna Odra. Fracht rozpoczął właśnie realizację serii dostaw dla jednej z największych inwestycji branży energetycznej w naszym kraju.
28.09.2021

33 działania w regionie Dolnej Odry i Przymorza Zachodniego w związku z ryzykiem powodziowym

Wody Polskie w ramach aktualizacji planów zarządzania ryzykiem powodziowym zamierzają zrealizować 33 działania na wyznaczonych ośmiu obszarach narażonych na niebezpieczeństwo powodzi w regionie wodnym Dolnej Odry i Przymorza Zachodniego - przekazał kierownik projektu Bartosz Ślizewski.
12.05.2021

Decyzja środowiskowa dla Gazociągu Przyłączeniowego Dolna Odra

GAZ-SYSTEM otrzymał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy gazociągu przyłączeniowego do Elektrowni Dolna Odra, wydaną przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie.
18.01.2021

Pozwolenie na budowę bloków gazowo-parowych w Elektrowni Dolna Odra

Jest pozwolenie na budowę dwóch bloków gazowo-parowych w Elektrowni Dolna Odra (Zachodniopomorskie). Obie jednostki będą miały łączną moc na poziomie około 1400 MW.
03.11.2020

Regulacja dolnej Odry na potrzeby rozwoju żeglugi śródlądowej - katastrofa za miliardy dolarów?

Koalicja Ratujmy Rzeki wystosowała petycję do Komisji Europejskiej przeciwko przeznaczaniu pieniędzy podatników na regulację dolnej Odry na potrzeby rozwoju żeglugi śródlądowej. Koalicjanci wskazują, że inwestycja ta ma odbyć się pod pretekstem ochrony przeciwpowodziowej, choć w praktyce nie ma z nią nic wspólnego.
09.10.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.