• <

Wynik wyszukiwania - "deportacja" - Wiadomości

Wielka Brytania rozpoczyna deportację migrantów przybyłych przez kanał La Manche

Przyjęta przez brytyjski parlament ustawa umożliwiająca deportację nielegalnych imigrantów do Rwandy uzyskała w czwartek formalną aprobatę króla Karola III, co oznacza jej wejście w życie. Rząd tymczasem poinformował, że ma już zarezerwowany termin na pierwszy lot i wytypowanych imigrantów.
26.04.2024

Premier Wielkiej Brytanii ogłasza termin deportacji nielegalnych imigrantów

Brytyjski premier Rishi Sunak oświadczył w poniedziałek, że pierwsze loty deportacyjne do Rwandy wystartują w ciągu 10 do 12 tygodni. Zastrzegł, że nie chodzi o jeden symboliczny lot, lecz chce, by nielegalni imigranci przez całe lato byli tam regularnie wysyłani.
22.04.2024

Wielka Brytania zapłaciła Rwandzie za przyjęcie imigrantów, ale jeszcze żaden tam nie trafił

Wielka Brytania przekazała w tym roku Rwandzie dodatkowe 100 mln funtów - poza 140 mln, o których było już wcześniej wiadomo - z tytułu umowy o odsyłaniu do tego kraju nielegalnych imigrantów, przedostających się przez kanał La Manche, choć do Rwandy nie trafiła jeszcze ani jedna osoba.
08.12.2023

Wielka Brytania zawarła z Rwandą nową umowę o deportacji nielegalnych imigrantów z kanału La Manche

Wielka Brytania zawarła we wtorek nowy traktat z Rwandą o odsyłaniu do tego kraju nielegalnych imigrantów - niezależnie od ich narodowości - którzy przedostają się przez kanał La Manche. Brytyjski rząd liczy, że traktat rozwieje obiekcje Sądu Najwyższego, a deportacje ruszą na wiosnę.
05.12.2023

Wielka Brytania ma problem z migrantami pokonującymi kanał la Manche. "Bez deportacji do Rwandy nie da się zatrzymać nielegalnej imigracji"

Brytyjska Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA) uważa, że problemu nielegalnych imigrantów przeprawiających się przez kanał La Manche nie da się rozwiązać bez programu ich deportacji do Rwandy lub innego bezpiecznego kraju, podaje w środę dziennik "Daily Telegraph".
13.09.2023

W. Brytania. Rząd liczy, że mimo wysokich kosztów plan deportacji migrantów do Rwandy się opłaci

Choć koszt deportacji pojedynczego nielegalnego imigranta do Rwandy jest znacząco wyższy niż utrzymywania go w Wielkiej Brytanii, rząd liczy, iż perspektywa deportacji będzie na tyle silnym czynnikiem zniechęcającym, że w ogólnym rozrachunku to się opłaci - piszą we wtorek brytyjskie media, w tym "The Times".
27.06.2023

Brytyjczycy chcą jak najszybciej odesłać nielegalnych imigrantów

Brytyjska minister spraw wewnętrznych Suella Braverman oświadczyła w poniedziałek, że chce jak najszybciej doprowadzić do implementacji umowy z Rwandą o deportacji tam nielegalnych imigrantów. Podkreśliła, że wysyłania do Rwandy nie należy uważać za karę.
20.12.2022

W. Brytania. W czasie, gdy nie udało się odesłać 7 imigrantów, przypłynęło 444 kolejnych

We wtorek, w dniu w którym brytyjski rząd zamierzał deportować do Rwandy 7 nielegalnych imigrantów - do czego ostatecznie nie doszło po interwencji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka - do brzegów Wielkiej Brytanii przypłynęło 444 kolejnych - podano w środę.
15.06.2022

Imigranci z La Manche nie polecieli do Rwandy. Lot zatrzymany

Zaplanowany na wtorkowy wieczór lot, którym pierwsza grupa nielegalnych imigrantów miała być deportowana z Wielkiej Brytanii do Rwandy, został odwołany ze względu na złożoną w ostatniej chwili interwencję Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.
15.06.2022

Nielegalnie przekraczający kanał La Manche imigranci będą deportowani do Rwandy

Pierwszy lot deportacyjny do Rwandy, gdzie zgodnie z umową zawartą przez Wielką Brytanię będą odsyłani imigranci nielegalnie przekraczający kanał La Manche, może się odbyć we wtorek - orzekł w poniedziałek Sąd Apelacyjny w Londynie.
13.06.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.