Jubileusz ORP Orzeł. Służba okrętu podwodnego w obliczu dynamicznych przemian polskiej floty
Jedyny obecnie okręt podwodny polskiej Marynarki Wojennej obchodzi 29 kwietnia 40-tą rocznicę podniesienia biało-czerwonej bandery. Jego długa służba, pełna niekiedy dramatycznych epizodów, może odzwierciedlać stan morskiego rodzaju sił zbrojnych po 1989 roku. Jednocześnie tegoroczne obchody odbywają się w obliczu nadziei, że na nim nie skończy się historia Dywizjonu Okrętów Podwodnych, istniejącego nieprzerwanie od ponad 90 lat.
30.04.2026