List intencyjny na rzecz poprawy retencji i bezpieczeństwa wodnego w Wielkopolsce
W obliczu narastających skutków zmian klimatu i pogłębiającej się suszy w Wielkopolsce podpisano list intencyjny na rzecz skoordynowanych działań w zakresie retencji i gospodarowania wodą. Porozumienie łączy administrację, naukę i instytucje publiczne wokół wspólnego celu: poprawy bilansu wodnego oraz zwiększenia odporności regionu na zmiany klimatu. W wydarzeniu, które odbyło się 2 kwietnia 2026 r. w Poznaniu wzięła udział ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.
02.04.2026