W Rosji zwodowano nowy okręt atomowy z napędem jądrowym, Perm.
W stoczni Siewiernoje Maszynostroitielnoje Priedprijatije (Siewmasz), mieszczącej się w Siewierodwińsku, odbyła się ceremonia zwodowania nowego okrętu podwodnego z napędem atomowym. Perm ma być dowodem na zdolności rosyjskiej branży stoczniowej w kwestii budowy potężnych okrętów, jak i wkładem w potencjał sił morskich państwa.
28.03.2025