Niemcy zapowiadają wzmocnienie obecności swoich okrętów na północnym Atlantyku
W trakcie wizyty w Singapurze niemiecki minister obrony Boris Pistorius wypowiedział się odnośnie planów związanych ze zwiększaniem aktywności niemieckiej floty na Atlantyku. Po przeniesieniu przez Wielką Brytanię niszczyciela HMS Dragon na Morze Śródziemne, Niemcy planują wzmocnić obecność swojej marynarki wojennej w północnej części akwenu. Zbiega się to z dołączeniem fregaty typy F124 FGS Sachsen do Stałego Zespołu Okrętów NATO Grupa 1, w tym jako okręt flagowy tego zgrupowania.
25.03.2026