• <
premium

Dane kontaktowe

  • Adres: 71-700 Szczecin, Brdowska 5
  • Telefon: +48 91 813 64 64
  • Fax: +48 91 813 64 65
  • E-mail: info@st3-offshore.com

Udostępnij

Fabryka ST³ Offshore powstała w Szczecinie, w północnej części kraju.
Taka lokalizacja, nad samą Odrą i z bliskim dostępem do Morza Bałtyckiego oznacza niedalekie sąsiedztwo z kluczowymi rynkami odbiorców na Morzu Północnym – Niemcami i krajami skandynawskimi. Bezpośrednie połączenie transportowe drogą wodną z Bałtykiem i dalej aż do Morza Północnego umożliwia krótki i tańszy transport produktów ponadgabarytowych do wszystkich docelowych rynków zbytu w Europie Północnej.

Ulokowanie tego typu zakładu właśnie tutaj, w Szczecinie, związane jest także z wieloletnim doświadczenie regionu w produkcji dużych konstrukcji stalowych, m.in. dla przemysłu stalowego i stoczniowego. Wiąże się z tym duży potencjał i zasoby ludzkie, a więc możliwość znalezienia pracowników z doświadczeniem w branży.

Nowo powstała fabryka produkuje fundamenty morskich elektrowni wiatrowych (platformy pośrednie, fundamenty kratownicowe oraz jednopalowe), na których montowane są (na morzu) maszty i turbiny wiatrowe. Produkujemy platformy pośrednie i fundamenty kratownicowe przewidziane do instalacji na morzu na głębokościach do 60 m.

Oferta

ST³ Offshore jest wiodącym w Europie producentem stalowych fundamentów morskich farm wiatrowych.
Produkujemy platformy pośrednie i fundamenty kratownicowe oraz monopale. Korzystamy z bogatego doświadczenia w zakresie produkcji fundamentów morskich, zapewniamy doradztwo inżynieryjne w zależności od potrzeb naszych klientów.

PLATFORMY POŚREDNIE (ANG. TRANSITION PIECES, TP)
wysokość: do ok. 30 m
średnica: 1,8 do 8 m
waga: 600 t
max. waga: 1,400 t
grubość blachy: 120 mm
roczna wydajność: 150 sztk.


FUNDAMENTY KRATOWNICOWE (ANG. JACKET)
max. wysokość: 85 m
max. wymiary podstawy: 32 x 32 m
max waga: do 1400 t
Roczna wydajność: 50 sztk.
stosowane na głębokości do 60 m


FUNDAMENTY PALOWE/ MONOPALE (ANG. MONOPILE)
średnica: 1,8 m - 8 m
wysokość: 80 m
max. waga: do 1 400 t

Filmy

Budowa farm wiatrowych ma bardzo duże znaczenie dla naszego kraju – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Andrzej Czech, prezes ST3 Offshore.


Opis dodatkowy

ST3 OFFSHORE, ST3OFFSHORE, konstrukcje stalowe, fundamenty morskich elektrowni wiatrowych, platformy pośrednie, fundamenty kratownicowe, fundamenty jednopalowe

Dziękujemy za wysłane grafiki.