• <

Wynik wyszukiwania - "zrównoważone połowy" - Wiadomości

Granty MSC dla projektów naukowo-badawczych wspierających zrównoważone połowy

Organizacja pozarządowa MSC (Marine Stewardship Council) ufundowała granty o łącznej wysokości ponad 650 tys. funtów. Zostały one przyznane w ramach funduszu Ocean Stewardship Fund rybołówstwom oraz grupom badawczym pracującym na rzecz ochrony oceanów oraz zasobów ryb i owoców morza.
11.05.2020

Najnowszy raport MSC: zrównoważone połowy ryb i owoców morza nabierają tempa

Sprzedaż ryb i owoców morza z certyfikatem MSC osiągnęła milion ton rocznie. Raport Working together for thriving oceans opublikowany 10 października br. przez organizację pozarządową MSC wskazuje na stały wzrost popytu oraz podaży na ryby i owoce morza ze zrównoważonych połowów.
17.10.2019

Zrównoważone połowy dzięki nowej serii trawlerów Ulstein

Jak poinformowała na swojej stronie grupa Ulstein, na rynek zostanie przez nich wprowadzona nowa seria trawlerów z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w zakresie zrównoważonych metod połowu i ich przetwarzania. Celem są m.in delikatniejsze obchodzenie się z rybami a także wprowadzenie nowych rozwiązań.
24.08.2018

Za certyfikowane ryby i owoce morza Polacy gotowi są zapłacić więcej. Zrównoważone połowy chronią środowisko

Zrównoważone połowy ryb i owoców morza stanowią około 10,5 proc. całości. Reszta zasobów jest przeławiana i nadmiernie eksploatowana. Certyfikat dla łowiska oznacza, że tamtejsze połowy mają możliwie jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko. Konsumenci są też w stanie prześledzić, z jakiego źródła ryby pochodzą. Za tak gwarancję jakości Polacy są skłonni zapłacić o 16 proc. więcej.
11.08.2016

Komisja Europejska - zrównoważone połowy i regionalizacja priorytetami w wniosku dotyczącym wieloletniego planu zarządzania rybołówstwem na Morzu Bałtyckim

Aby zapewnić rybakom większą przewidywalność oraz połowy na wysokim, stabilnym i zrównoważonym poziomie, Komisja Europejska przedstawiła dziś, po raz pierwszy w ramach nowej wspólnej polityki rybołówstwa, wniosek w sprawie wieloletniego planu zarządzania rybołówstwem na Morzu Bałtyckim dotyczącego zasobów dorsza, śledzia i szprota. Jest to pierwszy prawdziwy plan zarządzania połowami wielogatunkowymi, który ma zastąpić obecny plan zarządzania dotyczący dwóch bałtyckich stad dorsza.
06.10.2014

Dziękujemy za wysłane grafiki.