• <

Wynik wyszukiwania - "skrzypczak" - Wiadomości

Gen. Skrzypczak: Mariupol może być ewakuowany drogą morską

Nie wykluczam operacji, podczas której ludność cywilna zostałaby ewakuowana z Mariupola drogą morską, ale w tej chwili podobną ewakuację mogłaby przeprowadzić tylko taka organizacja, jak Czerwony Krzyż – ocenił w rozmowie z PAP generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca sił lądowych i wiceminister MON.
27.03.2022

Gen. Skrzypczak: Europejscy ochotnicy mogą ruszyć na odsiecz Ukrainie [WYWIAD]

Nabór ochotniczy ludzi, którzy będą chcieli bronić wolności Ukraińców, jest możliwy, jestem przekonany, że ochotników nie zabraknie. Mogą się zaciągać do oddziałów, które będą formowali Ukraińcy, bo tam nie może być innego dowodzenia, niż ukraińskie – mówi w rozmowie z PAP generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca sił lądowych i wiceminister MON.
26.02.2022

Nowa potężna broń w US NAVY [foto, wideo]

USA wprowadza nową broń na Pacyfiku. W pociski Naval Strike Missile uzbrojony został okręt marynarki wojennej USA USS Gabrielle Giffords, który opuścił port San Diego na początku września. Zdaniem analityków nowe uzbrojenie może zachwiać równowagą w obszarach takich jak Morze Południowochińskie. W Polsce w pociski NSM od kilku lat wyposażone są Nabrzeżne Dywizjony Rakietowe.
11.09.2019

PiS składa do prokuratury wniosek ws. przetargu na okręty podwodne. MON odpiera zarzuty

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zawiadomią Prokuraturę Generalną o nieprawidłowościach przy przetargu na zakup okrętów podwodnych dla Marynarki Wojennej. Ich zdaniem, zapowiedź wiceministra Waldemara Skrzypczaka o pracach nad zmianami warunków przetargu, tak by spełniał je również niemiecki okręt 212A, to „ustawianie przetargu”. Tym bardziej, że – w ich opinii – ten typ okrętu nie spełnia podstawowego zadania, jakim powinno być zwiększanie potencjału polskiej armii. MON tłumaczy, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły.
28.11.2013

MON zmieni warunki przetargu na okręty podwodne, bo nie spełnia ich niemiecki koncern

Narastają kontrowersje wokół wartego ponad 1,5 miliarda euro postępowania dotyczącego zakupu okrętów podwodnych dla polskiej armii. Chociaż niemiecki okręt typu 212A nie spełnia obowiązkowych wymagań taktyczno-technicznych dotyczących m.in. uzbrojenia rakietowego, systemu ratownictwa i napędu, to Ministerstwo Obrony Narodowej nie odrzuciło oferty niemieckiego koncernu ThyssenKrupp Marine Systems. Zamiast tego zdecydowało się na zmianę wymagań przetargu.
07.11.2013

MON: wkrótce zawarcie umów na niszczyciele i patrolowiec

Wkrótce zostaną podpisane umowy na dostawę trzech niszczycieli min i dokończenie prac nad okrętem patrolowym; prace wykonają polskie konsorcja - powiedział w poniedziałek odpowiadający w MON za uzbrojenie i modernizację wiceminister Waldemar Skrzypczak.
10.09.2013

Okręt Patrolowy „Ślązak” ukończony w 70%

Jak informuje Robert Roszkowski, prezes gdyńskiej Stoczni Marynarki Wojennej, która realizuje konstrukcję, prace nad okrętem patrolowym „Ślązak” mają zakończyć się w pierwszym kwartale 2016r. Wizytująca stocznię sejmowa komisja obrony, oceniła stopień zaawansowania prac i nakreśliła założenia programu modernizacji Marynarki Wojennej RP.
22.05.2013

Wojskowa stocznia na celowniku

Przejęciem upadłej firmy jest zainteresowana holenderska Damen Shipyards Group.
27.03.2013

Wojskowa stocznia na celowniku Holendrów

Przejęciem upadłej firmy jest zainteresowana holenderska Damen Shipyards Group - ujawnia "Puls Biznesu".
21.03.2013

Polska kupi nowe okręty niszczyciele min

Polska kupi w Niemczech trzy okręty. Marynarka Wojenna dostanie je do 2022 r. - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
25.10.2012

Wiceminister Obrony Narodowej w Marynarce Wojennej

Podsekretarz stanu ds. uzbrojenia i modernizacji w Ministerstwie Obrony Narodowej Waldemar Skrzypczak gościł dzisiaj (piątek, 24 sierpnia) w Dowództwie Marynarki Wojennej w Gdyni. Wiceminister Obrony Narodowej odbył rozmowy ze specjalistami z Dowództwa Marynarki Wojennej i Sztabu MW na temat planów modernizacyjnych oraz przyszłości polskich sił morskich.
26.08.2012

Zblatowani w niewiedzy?

Ostatnio dużo mówi się i pisze o Marynarce Wojennej. Jej stan jest oczywiście niepokojący i od dawna o nim wiadomo, ale najnowsza erupcja słów przynosi inne zmartwienia. Tym razem chodzi o kwalifikacje ludzi, którzy uprawiają politykę przez wielkie P, a do nich zaliczam też flagowych dziennikarzy. Wybrany w redakcji GW tytuł wywiadu z ministrem obrony narodowej „Po co nam najdroższa morska motorówka świata” (chodzi o korwetę Gawron) ma w sobie niewiele ze sztuki mediów, jest to raczej deklaracja solidarności z przyszłymi decyzjam
23.12.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.