Japoński niszczyciel pierwszy raz przepłynął przez Cieśninę Tajwańską
Niszczyciel Japońskich Morskich Sił Samoobrony przepłynął po raz pierwszy przez Cieśninę Tajwańską - podały w czwartek lokalne media, które zwracają uwagę, że rejs ten ma na celu podkreślenie prawa do swobody żeglugi. Manewr ten może się spotkać z gniewną reakcją Chin, które uznają cieśninę za swoje morskie wody wewnętrzne.
26.09.2024