• <

Wynik wyszukiwania - "biologia" - Wiadomości

Mechanizm biologiczny pozwoli chronić materiały przed bakteriami wodnymi

Jedna z substancji wydzielanych przez glony "odstrasza" patogenne bakterie, które osadzają się na powierzchniach w środowiskach wodnych, np. piankach nurków. Mechanizm biologiczny odkryty na UW może przyczynić się do powstania preparatu zabezpieczającego takie materiały.
21.01.2021

Morskie gąbki inspiracją dla następnej generacji drapaczy chmur i mostów [wideo]

Architektura inspirowana biologią może utorować drogę dla mocniejszych i lżejszych konstrukcji. Kiedy mówimy o gąbkach, zwykle myślimy o czymś miękkim. Jednak naukowcy z Harvard John A. Paulson School of Engineering and Applied Sciences (SEAS) używają szkieletów gąbek morskich jako inspiracji dla następnej generacji silniejszych i wyższych budynków, dłuższych mostów i lżejszych statków kosmicznych.
24.09.2020

Zagadki migracji, czyli jak żółwie morskie odnajdują odizolowane wyspy

Na jedno z postawionych przez Karola Darwina pytań o to, w jaki sposób żółwie odnajdują drogę do odległych wysepek, spróbował odpowiedzieć międzynarodowy zespół naukowców w ramach pionierskiego badania.
27.07.2020

Ocean Sense

Ocean Sense,raporty ooś,ocena oddziaływania na środowisko,Ochrona środowiska,MMO,PSO,Ssaki Morskie,Doradztwo i usługi konsultingowe,Offshore,biologia,ekologia,Marine Mammal Observers,Protected Species Observers,Passive Acoustic Monitoring,Mitigation,monitoring,inwentaryzacja,przyrodnicza,environmental survey,raporty środowiskowe,raport środowiskowy,raport oddziaływania na środowisko,obserwatorzy ssaków morskich,obserwator ssaków morskich,oobserwator,foki,morświn,foka,obserwatorzy fok,obserwator fok,

Morski Instytut Rybacki - Państwowy Instytut Badawczy

Akwarium Gdyńskie,badania,Bałtyk,biologia,chemia,ekologia,ekonomika rybacka,ekspertyzy,MIR,nauka,oceanografia,polityka,połowy,projekty badawcze,przetwórstwo rybne,R/V Baltica,rybacy,rybactwo,rybak,rybołówstwo,ryby,statek,technologia,PIB

Stan i trendy w morzach i oceanach. W Gdyni zakończyła się II Konferencja Naukowa Polskich Badaczy Morza

Mikroplastik w środowisku morskim, zatopiona amunicja, biologia morza czy prawne aspekty morskiego planowania przestrzennego. To tylko niektóre tematy poruszane podczas II Konferencji Naukowej Polskich Badaczy Morza, która w środę zakończyła się w Gdyni. Jej podstawowym celem była konsolidacja środowiska polskich badaczy mórz i oceanów reprezentujących wszystkie aspekty badań oceanograficznych.
26.09.2019

Dziękujemy za wysłane grafiki.