• <

Wynik wyszukiwania - "Mikołaj Staniul " - Wiadomości

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch blisko medalu w MŚ olimpijskiej klasy 49er

To były udane mistrzostwa świata, choć jest mały niedosyt, bo medal był blisko. Na Lanzarote, gdzie rozegrano mistrzostwa świata w żeglarskiej, olimpijskiej klasie 49er, Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch uplasowali się na 5 miejscu. Wysokie 7 miejsce zajęli Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki. W klasie 49erFX w czołówce była również polska załoga – 10 miejsce zajęły Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak.
11.03.2024

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch z brązowym medalem w regatach Pucharu Świata

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (AZS AWFiS Gdańsk / PGE Sailing Team Poland) zdobyli brązowy medal w regatach Pucharu Świata French OIympic Week w olimpijskiej klasie 49er. Regaty zostały rozegrane w Hyeres na Lazurowym Wybrzeżu, wzięło w nich udział około 1000 żeglarzy i żeglarek, w tym 30 reprezentantów Polski.
30.04.2023

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch wicemistrzami Europy juniorów w klasie 49er

Załoga Mikołaj Staniul / Jakub Sztorch (YKP Gdynia) ze srebrnym medalem mistrzostw Europy juniorów (U-23) w klasie 49er. Regaty odbyły się w portugalskiej Villamourze. Druga polska załoga Paweł Jakubowski / Adam Głogowski zakończyła regaty na miejscu 15.
20.12.2019

Mikołaj Staniul z Jakubem Sztorchem czwartą załogą Mistrzostw Świata Juniorów!

Mikołaj Staniul z Jakubem Sztorchem wywalczyli czwarte miejsce w klasyfikacji open a pierwsze w kategorii U21 podczas Mistrzostw Świata Juniorów, które odbyły się w norweskim Risor w terminie 3-7 lipca. Jest to najlepszy wyniki w historii występów naszych zawodników w tej kategorii wiekowej.