• <

Wynik wyszukiwania - " podniesienie poziomu wód" - Wiadomości

Niepodległość klimatyczna według WWF Polska

Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) – propozycja WWF Polska na naszą niepodległość klimatyczną.
11.11.2020

Zostanie odbudowany jaz Rybojady na rzece Obrze

W 2022 r. w miejsce starego jazu Rybojady na rzece Obrze w gminie Trzciel (Lubuskie) powstanie nowy, który ma poprawić retencjonowanie wód w jeziorach i spowolnienie odpływu wody z rzeki. W czwartek w Gorzowie Wlkp. PGW Wody Polskie podpisały z samorządami Trzciela, Miedzichowa i Pszczewa list intencyjny w tej sprawie.
09.07.2020

Wody Polskie sięgają w końcu po środki na „małą retencję”. Przyznano wielomilionowe dotacje

Przyznane dofinansowanie z RPO w wysokości ponad 13,2 mln zł pozwoli Państwowemu Gospodarstwu Wodnemu Wody Polskie na rozwój zachodniopomorskiej „małej retencji”. To bardzo ważne inwestycje, o których potrzebie realizacji wielokrotnie mówili marszałek Olgierd Geblewicz i wicemarszałek Jarosław Rzepa. Odpowiednio utrzymane urządzenia gospodarki wodnej są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom. Zmniejszają dotkliwe skutki powodzi i suszy, ale wpływają też na odpowiednie warunki gruntowe.
14.12.2018

Gróbarczyk: Port w Elblągu będzie portem wspomagającym

Port w Elblągu jest skierowany przede wszystkim na wsparcie dla Trójmiasta i otwarcie się na nowych klientów. Będzie istotny dla nowej grupy towarów, a jego budowa oznacza otwarcie nowego, wschodniego kierunku - mówił w piątek minister Marek Gróbarczyk.
08.06.2018

Mielno: Rozpoczęły się prace umożliwiające podniesienie poziomu wody w jeziorze Jamno

Rozpoczęły się prace umożliwiające podniesienie poziomu wody w jeziorze Jamno. To pokłosie doraźnej kontroli i wizyty prezesa Wód Polskich Przemysława Dacy na kanale jamneńskim. Zdaniem prezesa budowla, która tu powstała pięć lat temu, wykonana została wbrew regułom hydrotechniki.
29.05.2018

Kanał Odra-Dunaj: o losie projektu przesądzi Słowacja

W przeciągu ostatnich dwóch lat temat budowy połączenia wodnego Odry z Dunajem nabrał nowego impetu. Sądząc po intensywności polsko-czeskiego lobbingu dla tego projektu można odnieść wrażenie, że ta inwestycja jest całkiem realna. Jest tylko jedno "ale": zdecydowana większość spotkań i konferencji na temat tego szlaku jest prowadzona w formacie polsko-czeskim, podczas gdy o sukcesie projektu tak naprawdę zadecydują nie Czechy, ale Słowacja i Austria.
18.01.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.