• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
20
maj 2017

Wodna Fiesta 2017

Szczegóły wydarzenia

 • Termin:

  20.05.2017 - 21.05.2017

 • Telefon:

  516716928

 • E-mail:

  dorota@dajkowska.pl

  wodnafiesta.pl/

Pod wspólną marką „Wodna Fiesta 2017” 20-21 maja mieszkańcy Pomorza oraz turyści będą mogli skorzystać z atrakcyjnej oferty: klubów żeglarskich, przystani, stanic, marin, sprzedawców i serwisu sprzętu oraz łodzi, czarterów morskich i rzecznych.

Wydarzenie sięgające korzeniami do Francji, gdzie od kilkunastu już lat odbywa się impreza pod nazwą „Fête du Nautisme” i gromadzi corocznie 300 tys. fanów,  zawita po raz drugi do województwa pomorskiego.

Jak przekonuje koordynatorka „Wodnej Fiesty 2017” Dorota Dajkowska, każdy bez względu na wiek będzie miał możliwość bezpłatnego lub w promocyjnej cenie skorzystania z aktywności nad i na wodzie.

– Wodna Fiesta dba o różnorodność programu i atrakcji. Dlatego chcemy zachęcić do udziału nie tylko osoby już dziś związane z kajakarstwem, żeglarstwem, wioślarstwem, windsurfingiem czy sportami motorowodnymi, ale także rodziny z dziećmi, młodzież i seniorów. To właśnie ich przede wszystkim chcemy namówić do aktywnego wypoczynku nad i na wodzie, zarazić pasją ludzi na co dzień związanych z turystyką i sportem oraz dbających o zdrowy tryb życia. Naszym celem jest również promocja Roku Wisły 2017 w województwie  pomorskim – tłumaczy Dorota Dajkowska, koordynatorka „Wodnej Fiesty 2017”.

– Wraz z rozwojem infrastruktury wodnej w województwie pomorskim, powstaniem nowych przystani, stawiamy na popularyzację aktywności na wodzie. Zachęcamy mieszkańców regionu oraz turystów do korzystania z nowych możliwości nie tylko wypoczynku na wodzie, ale również zwiedzania miast z mniej znanej, aczkolwiek niezwykle ciekawej wodnej perspektywy – dodaje.

To nie wszystko. Na chętnych czekać będą  także wodne  atrakcje, konkursy, wystawy  przygotowane przez Partnerów i Organizatorów Wydarzeń „Wodnej Fiesty 2017” między innymi w marinach i przystaniach Gdańska, Sopotu, Gdyni,  Pętli Żuławskiej oraz Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich.

Dodatkowo będzie można aktywnie spędzić czas podczas wydarzeń przygotowanych przez: Gdański Ośrodek  Sportu (Żabi Kruk, Generał Zaruski), Narodowe Muzeum Morskiego (Gdańsk, Tczew, Hel), Gdańsk z Kajaka, Gdynia Sport, Sopot 34, ABCsurf, Wake Morotsport, Rewa Surf, Białe Żagle i Nauczsielatac.

Promocyjne oferty przygotowały także Delphia Czarter, Kemping Chałupy Centrum, NaKajta.pl.

Pełen spis  atrakcji znajduje się tutaj.

Wodna Fiesta 2017 - GospodarkaMorska.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.