• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
20
kwi 2017

VI Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego

Szczegóły wydarzenia

 • Termin:

  20.04.2017 - 20.04.2017

 • Godzina rozpoczęcia:

  9:00

 • Adres:

  Jana Bażyńskiego 6
  80-980 Gdańsk

  Pokaż na mapie
 • E-mail:

  sekretariat@prawo-morskie.pl

  prawo-morskie.pl/

Katedra Prawa Morskiego oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk zapraszają do wzięcia udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Morskiego „Bezpieczeństwo Morskie” wszystkie osoby zainteresowane problematyką prawną związaną z bezpieczeństwem morskim, a przede wszystkim przedstawicieli świata nauki, administracji morskiej, prawników, praktykantów oraz studentów prawa ze wszystkich ośrodków akademickich w Polsce. Wydarzenie odbędzie się 20 kwietnia.

W tym roku organizatorzy postanowili skupić uwagę słuchaczy na zagadnieniach, które mają fundamentalne znaczenie dla zarządzania bezpieczną eksploatacją statków morskich i zapobiegania zanieczyszczaniu środowiska, a także ochrony statków i portów morskich. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w debacie „Efektywność procedur inspekcyjnych w kontekście przestrzegania prawa” oraz dowiedzieć się o skutkach naruszenia standardów i procedur bezpieczeństwa morskiego.

Jak co roku organizatorzy konferencji stawiają sobie za cel stworzenie platformy do podjęcia dyskusji o szeroko pojętej tematyce morskiej nie tylko przez prawników i przedstawicieli świata nauki, ale również przez przedsiębiorców z sektora gospodarki morskiej oraz studentów z różnych ośrodków akademickich w Polsce.

Poprzednie edycje projektu pokazały, że tematyka morska cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego także i w tym roku organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby zachęcić do udziału w wydarzeniu.

Edycji tej towarzyszy panel dla młodych naukowców, który odbędzie się dzień wcześniej – 19 kwietnia 2017 roku.

Patronatem Honorowym konferencję objęli:

Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Paweł Adamowicz – Prezydent Miasta Gdańska, prof. nadzw. dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała – Rektor Uniwersytetu Gdańskiego, dr hab. Jakub Stelina, prof. UG

Partnerzy Konferencji:

Remontowa Holding, ELSA Gdańsk

Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymaga natomiast wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem dostępnego formularza.

VI Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego - GospodarkaMorska.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.