• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
9
paź 2018

Venture Day 2018

Szczegóły wydarzenia

 • Termin:

  09.10.2018 - 09.10.2018

 • Godzina rozpoczęcia:

  9:00

 • Adres:

  Lęborska 3B
  80-386 Gdańsk

  Pokaż na mapie
 • Telefon:

  58 731 65 54

 • E-mail:

  a.miler@inkubatorstarter.pl

  ventureday.pl/
 • Patronat:

  GOSPODARKAMORSKA.PL

Sztuczna inteligencja, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość czy robotyka – to tylko niektóre z trendów technologicznych, nad którymi eksperci pochylą się podczas tegorocznej edycji Venture Day. Konferencja odbędzie się 9 października w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Współorganizatorem wydarzenia jest Zarząd Morskiego Portu Gdańsk.

– Venture Day to jedna z najbardziej rozpoznawanych konferencji technologicznych, która przyciąga naukowców, wynalazców, inwestorów, startupy i administrację publiczną w celu wymiany wiedzy oraz poruszenia aktualnych tematów, które są kluczowe dla rozwoju innowacji – mówi Tomasz Szymczak, prezes Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

W tym roku konferencja skupi się na czterech branżach: morsko-logistycznej, ICT (technologie przetwarzające, gromadzące lub przesyłające informacje w formie elektronicznej), e-zdrowiu oraz energetycznej (technologie ekoefektywne). Program wydarzenia składa się z prelekcji zagranicznych i polskich ekspertów. Istnieje również możliwość wzięcia udziału w debacie i spotkaniach w nieformalnej atmosferze.

Podczas tegorocznej edycji po raz pierwszy w Polsce role w pitchingu zostaną odwrócone. Na scenie Venture Day o uwagę startupów zawalczą Venture Capital, a wśród nich Kuba Dudek, manager inwestycyjny SpeedUp Group i Paweł Maj, dyrektor inwestycyjny bValue. Eksperci oraz przedstawiciele biznesu jako pierwsi będą mieli dostęp do pomysłów rozwijanych w polskim środowisku startupowym.

– W tym roku skupiliśmy się na światowych trendach technologicznych. Konferencja będzie cennym źródłem informacji i inspiracji dla osób, które szukają praktycznej wiedzy na temat sztucznej inteligencji (AI), wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości oraz robotyki (RPA) – mówi Anna Miler, jedna z koordynatorek projektu z ramienia Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. Chcemy, aby Venture Day, dzięki ekspertom zajmującym się technologiami od strony zarówno teoretycznej, jak i praktycznej, zamieniło się w miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń – dodaje.

Współorganizatorem tegorocznej edycji został Port Gdańsk, który odpowiada za część dotyczącą Inteligentnych Specjalizacji Pomorza w tym branży morsko-logistycznej i offshore. 

– Zarząd Morskiego Portu Gdańsk angażuje się w wiele projektów wspierających startupy. Realizujemy projekty współfinansowane z PARP, takie jak ScaleUp czy Poland Prize. Zapraszamy do współpracy podmioty, które mają do zaoferowania projekty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zarówno nasi kontrahenci, jak i my, stawiamy na nowości w branży morskiej i portowo-logistycznej. Port w Gdańsku może być dla wielu takich projektów miejscem do testowania rozwiązań. Jest także generatorem innowacyjnych pomysłów – mówi Jowita Zielinkiewicz, dyrektor ds. innowacji i pozyskiwania funduszy w Porcie Gdańsk.

W gronie prelegentów Venture Day znalazł się m.in. Rafał Wolak, inżynier programista z 10-letnim doświadczeniem w branży IT. Architekt i specjalista w dziedzinie systemów rozproszonych. Pasjonat Machine Learning i IoT, lider międzynarodowego zespołu w startupie e-commerce w Dubaju, gdzie był odpowiedzialny za obsługę, monitoring i automatyzację olbrzymiego magazynu (Warehouse Management System), obsługującego e-commerce na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Natomiast o nowych technologiach w branży transportowo-logistycznej, takich jak cyfrowa rewolucja, automatyzacja, Internet rzeczy i sztuczna inteligencja opowie Przemysław Myszka.

Organizatorami konferencji są: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Zarząd Morskiego Portu Gdańsk. Patronaty Honorowe nad konferencją objęli: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Marszałek Województwa Pomorskiego, Uniwersytet Gdański, Akademia Morska w Gdyni, Gdański Uniwersytet Medyczny. Szczegółowe informacje o przebiegu konferencji oraz prelegentach tutaj.

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to miejsce, gdzie przedsiębiorczego pędu nabiorą osoby w każdym wieku: od przedszkolaków po doświadczonych przedsiębiorców czy pełnych pasji nauczycieli. Oprócz przestrzeni, wiedzy, kontaktów i wielu branżowych wydarzeń, tworzymy przede wszystkim społeczność liczącą ponad 14 000 osób. Z wielofunkcyjnej przestrzeni STARTERA skorzystało już ponad 500 startupów, a ponad 70 firm wynajęło przestrzeń na warunkach komercyjnych. STARTER odpowiada za projekty edukacyjne i wspierające biznes, takie jak: Startup Contest (organizowany wraz z infoShare), Clipster (tworzony wraz z Alfabeat), Lekcje Przedsiębiorczości czy STARTER dla Mam. W tym miejscu pierwsze kroki stawiały firmy: SentiOne, Everytap, Solwit SA, Quantum Lab czy Let’s Deliver. W styczniu 2018 roku STARTER obchodził 6-lecie otwarcia siedziby przy ul. Lęborskiej 3b.

STARTER jest prowadzony i finansowany przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości, której fundatorem jest Miasto Gdańsk.

Venture Day 2018 - GospodarkaMorska.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.