• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
14
cze 2022

Transport Week 2022 w Gdyni

Szczegóły wydarzenia

W trakcie dwóch dni konferencji omówiony zostanie szeroki zakres zagadnień, począwszy od wpływu polityki klimatycznej UE na branżę, poprzez dogłębną analizę rynku kontenerowego, ro-ro i promowego, aż po najciekawsze projekty infrastrukturalne realizowane obecnie w polskich portach i terminalach.

Wydarzenie, organizowane po raz kolejny pod patronatem Miasta Gdynia i w ścisłej współpracy z Portem Gdynia, jest idealną platformą do wymiany wiedzy oraz doświadczeń dla przedstawicieli portów, terminali, centr logistycznych, spedycji, armatorów, dostawców technologii, a także decydentów politycznych. 

Czego można się spodziewać?

W trakcie pięciu sesji, zorganizowanych podczas dwóch dni wydarzenia, uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prezentacji oraz dyskusji poruszających najistotniejsze tematy dla rozwoju branży morskiej.

Nie sposób obecnie uniknąć rozmowy o zmieniającej się dynamicznie sytuacji geopolitycznej w Europie, dlatego też goście z pewnością docenią dogłębną analizę przygotowaną przez jednego z wiodących ekspertów branży morskiej – Larsa Jensena (Vespucci Maritime). W ramach oceny kluczowych dla rynku czynników, uwaga zostanie poświęcona również obecnej polityce i bezpieczeństwu energetycznemu Unii Europejskiej.

Podczas konferencji zostaną również przedstawione projekty infrastrukturalne w Portach Gdynia i Szczecin-Świnoujście oraz możliwości jakie otwierają się przed portami w kontekście ich roli jako hubów energetycznych. Paneliści omówią też kwestie związane z wykonalnością i zrównoważonym rozwojem projektów uwarunkowanych regulacjami środowiskowymi. Wśród dyskutujących znajdą się m.in. przedstawiciele portów zagranicznych w Kaskinen, Oslo i Roenne, a także reprezentanci organizacji takich jak ESPO czy Hydrogen Europe.

Niewątpliwą gratką dla uczestników będzie panel dyskusyjny poświęcony wpływowi transportu morskiego na rozwój lokalnej i regionalnej ekonomii oraz potencjał równoległego rozwoju portów i miast portowych, w którym zasiądą wysłannicy miasta i Portu Gdynia, a także reprezentanci Invest in Pomerania.  

W trakcie drugiego dnia wydarzenia w centrum uwagi znajdą się analizy rynków kontenerowego, roro i pasażerskiego, przygotowane przez zespół ekspertów organizatora konferencji, Actia Forum. Informacje te posłużą za rozgrzewkę dla kolejnych dyskusji na tematy takie jak brak równowagi na rynku przewozów kontenerowych oraz kształt rynku pasażerskiego po okresie pandemii, prowadzone przez przedstawicieli DB Port Szczecin, Gdynia Container Terminal i Stena Line, a także członków organizacji MEDPorts. 

Wydarzenia towarzyszące

Tradycyjnie głównej konferencji Transport Week towarzyszyć będzie szereg dodatkowych spotkań. Wśród partnerów wydarzenia zagoszczą raz jeszcze Namiary na Morze i Handel, organizatorzy spotkania pt. „Europejski Zielony Ład w transporcie i logistyce – szansa rozwoju czy ekologiczny nakaz?”, które odbędzie się w trakcie pierwszego dnia konferencji.

Uczestnicy będą mieli również okazję do zapoznania się bliżej z projektem Connect2SmallPorts. Podczas dwóch spotkań przedstawione zostaną najistotniejsze kwestie związane z procesem cyfryzacji transportu morskiego w regionie Morza Bałtyckiego oraz związane z nim strategie dla małych i średnich portów.

Goście będą mieli też naturalnie okazję do networkingu i chwili relaksu w trakcie wieczornego koktajlu zaplanowanego na wieczór zamykający pierwszy dzień konferencji.

Więcej informacji o Transport Week 2022, pełny program oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie internetowej imprezy.

Dziękujemy za wysłane grafiki.