• <
plus

Wydawnictwo

Dane kontaktowe

  • Adres: 81-524 Gdynia, ul. Balladyny 5
  • Telefon: (058) 661 69 73
  • Fax: (058) 661 69 73

Udostępnij

TRADEMAR Sp. z o.o. jest Wydawnictwem istniejącym na polskim rynku od 1991 roku. Specjalizuje się w publikacjach profesjonalnych przeznaczonych dla marynarzy floty handlowej.

Początki szerszej działalności wydawniczej sięgają roku 1994, kiedy to TRADEMAR nabył od Pomorskiego Towarzystwa Kaszubsko-Pomorskiego prawa wydawnicze do podręczników fachowych i publikacji profesjonalnych dotyczących szeroko pojętej gospodarki morskiej wydawanych wcześniej przez Wydawnictwo Morskie (które wówczas przestało istnieć).

Wydawnictwo TRADEMAR od początku starało się skupić na publikacjach służących edukacji kadr morskich: zarówno szeregowych marynarzy jak i oficerów. Uzupełnienie tego rodzaju w stosunku do działalności wydawnictw dwóch polskich Akademii Morskich było konieczne wobec znacznego zapotrzebowania na literaturę fachową i ograniczonych możliwości wydawniczych obu uczelni.

W ciągu 20 lat działalności Wydawnictwa TRADEMAR wydaliśmy wiele pozycji poszukiwanych i niezwykle ciepło przyjętych przez środowiska morskie. W szczególności przez ponad 35 000 rzeszę polskich marynarzy, którym dziękujemy za lata zaufania i których prosimy o dalsze.

Dziękujemy za wysłane grafiki.