• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
9
sie 2018

Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie

Szczegóły wydarzenia

W dniach od 9 do 12 sierpnia w Marinie Gdynia odbędą się Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie. To już 13. edycja jedynej imprezy w Polsce, podczas której można w jednym miejscu zobaczyć najpiękniejsze jachty.

i luksusowe łodzie motorowe, a także najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny. Targi organizują spółki YACHT EXPO i Murator EXPO, przy partnerskiej współpracy Magazynu Sportów Wodnych ŻAGLE. Partnerem strategicznym Targów jest Gdynia – Żeglarska Stolica Polski.

Głównym celem Targów WIATR i WODA na wodzie jest promocja idei żeglarstwa morskiego i sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku - na wodzie.

W tegorocznych Targach udział weźmie blisko 130 wystawców, w tym wystawiające się po raz pierwszy firmy: Yacht Covers, PHU Perfekt, Cirrus Aircraft, D-Boat, Trolling Boats oraz Decathlon. W gdyńskiej Marinie zobaczymy ponad 120 jednostek, a w halach namiotowych ustawionych na nabrzeżu znajdziemy produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Będą również organizatorzy czarterów oraz media.

Tegoroczne Targi WIATR i WODA na wodzie będą edycją szczególną pod względem promocji polskiej branży jachtów i łodzi na zagranicznych rynkach. Potencjał polskiego przemysłu jachtowego dokładnie poznawać będą podczas Targów uczestnicy Misji Study Tour - kontrahenci i dziennikarze z branży jachtów i łodzi z Federacji Rosyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Planowane są testy jednostek, spotkania biznesowe z przedstawicielami branży, konstruktorami i mistrzami sportów wodnych z Polski, a także konferencja prasowa „Siła i potencjał polskiej branży jachtowej. Elementy rządowego programu wsparcia branży na rynkach zagranicznych”.
 
Spotkania ze znakomitymi żeglarzami i pokazy

Wizyta na targach to okazja do spotkania ze znakomitymi żeglarzami. O żeglarstwie i swoich przygodach opowiadać będzie Kapitan Krzysztof Baranowski, autor koncepcji i animator budowy żaglowców „Pogoria” i „Fryderyk Chopin”, twórca Szkoły pod Żaglami oraz autor wielu niezwykłych opowieści o przygodach na morzu. Redakcja „Żagli” zaprosi ponadto na spotkanie z Mariuszem Koperem i Hanną Leniec, którzy w załogowym rejsie jachtem „Katharsis II” opłynęli Antarktydę szlakiem wód przybrzeżnych. Z gośćmi Targów spotka się także Szymon Kuczyński, żeglarz samotnik, instruktor i popularyzator żeglarstwa który niedawno wrócił z samotnego rejsu dookoła świata. Na stoisku stoczni Northman Szymon Kuczyński zaprezentuje swój jacht „Atlantic Puffin”(Maxus 22), którym dwukrotnie opłynął świat.

W basenie Mariny odbywać się będą ponadto pokazy technik ratowniczych przygotowane przez Pomorskie WOPR.

Nominacje i nagrody na Targach WIATR i WODA na wodzie

Podczas zbliżających się Targów WIATR i WODA na wodzie już po raz dziewiąty przyznana zostanie nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w konkursie Gdynia YACHT Design. Konkurs powołano, by promować doskonałe wzornictwo w branży sportów wodnych. Idea Konkursu doskonale wpisuje się w strategię Gdyni, która jest miastem innowacji, ciekawego wzornictwa i dobrze zaprojektowanej przestrzeni publicznej. Jury dokona wyboru najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego, prezentowanego na Targach. W Jury zasiadają: Hanna Bakuła – malarka, scenograf, kostiumolog, felietonistka i autorka książek; Leszek Gonciarz – projektant i konstruktor jachtów z pasji, z zawodu architekt; Bartosz Piotrowski – doktor sztuki, projektant, główny designer PESA, Stanisław Iwiński (Sekretarz Jury) – żeglarz, specjalista w dziedzinie jachtów żaglowych i motorowych, szef działu motorowodnego miesięcznika „Żagle” oraz Jacek Oryl – Dyrektor Targów WIATR i WODA.
Laureatów Konkursu poznamy trzeciego dnia Targów.

Na Targach WIATR i WODA na wodzie zostaną ponadto ogłoszone nominacje w konkursie „Jacht Roku w Polsce - Polish Yacht of the Year 2019” organizowanym przez redakcję Magazynu Sportów Wodnych „Żagle”.

Partnerem Strategicznym Targów WIATR i WODA na wodzie jest Gdynia – Żeglarska Stolica Polski.
13. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie potrwają od czwartku do niedzieli
(9-12.08.2018 r.).

Uroczyste otwarcie Targów odbędzie się w czwartek o godzinie 13.00.

Godziny otwarcia Targów:

9 sierpnia 2018 (czwartek): 11.00-18.00
10 sierpnia 2018 (piątek): 11.00-18.00
11 sierpnia 2018 (sobota): 11.00-18.00
12 sierpnia 2018 (niedziela): 11.00-16.00

Bilety w cenie: normalny – 10 zł, ulgowy – 5 zł, rodzinny – 18 zł dostępne będą na miejscu w targowych kasach i na stronie twojbilet24.pl

Zapraszamy!

Dziękujemy za wysłane grafiki.